Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Volt olyan rokonod/barátod...

Volt olyan rokonod/barátod (ismerős ismerőse most nem játszik), akiről tudod, hogy NEM covidban hunyt el és mégis covid halottként szerepelt, vagy megpróbálták rávenni a hozzátartozóit, hogy covid halott legyen?

Figyelt kérdés

2021. okt. 31. 13:56
A kérdező szavazást indított:
Igen, volt.
Nem volt.
20 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Nincs,de hallottam ilyenről már.

(A nemre szavaztam.)

2021. okt. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hallottam ilyenről, de...

Nekem pár éve haltak meg a szüleim. Egyiknél sem kérdezték meg, vagy kértek engedélyt arra, hogy mit írjanak be halál okának. Szóval ilyen nincs, hogy a hozzátartozótól függ, mi kerül a papírra.

A másik meg:

Adott egy magasvérnyomásos cukorbeteg, akinek a betegsége karban van tartva. Rendszeres gyógyszerszedés, és diéta mellett évtizedekig élhet még. Elkapja a Covidot, belehal. Hiába írják oda, mi volt az alapbetegsége, attól még a Covid a halála oka, az más dolog, hogy az alapbetegsége miatt lett esetleg súlyosabb az állapota. De a halálát nem a vérnyomás betegség vagy a diabétesz okozta.

2021. okt. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Van. Daganatos betegnél végstádiumban feltelt a tüdeje vízzel és a sürgősségi osztályon elhunyt. A halál okaként covidot jelöltek meg. A felesége tiltakozott, ezért javították.


Nem vagyok sem vírustagadó, sem oltásellenes, nem propagandaként írtam meg a választ.

2021. okt. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#2! Akkor még egy más világ volt...Akkor még nem volt covid! Nem is normális dolog, hogy megkérdezik a hozzátartozót, mégis tudok ilyenről én is. Ezért kérdezem, hogy mennyire lehet általános.
2021. okt. 31. 20:22
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt.

Nagyapám tavaly augusztusban hunyt el, tüdőembólia miatt. De fel sem merült, hogy covid, nem is tesztelték, nem is került ilyesmi a papírjaira.

Igaz, akkor augusztus volt és hivatalosan épp "nyaralt" a járvány is.

2021. nov. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Édesanyám nagynénje nagyjából 1 hónapja hirtelen rosszul lett öregek otthonában, negatív tesztel vitte mentő covid osztályra. Ott elhunyt és covid betegként szerepel a nyílvántartásban. Közben sem produkált pozitív tesztet egyszerűen csak kell a statisztika.
2022. jan. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!