Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hosszú távon okozhat komoly(ab...

Hosszú távon okozhat komoly(abb) problémákat a kevés és rendszertelen alvás?

Figyelt kérdés

Kb. júliustól kezdve egy bizonyos és több egyéb tényező miatt nem tudok rendszeres, kipihenve és eleget aludni. Volt hogy hajnali 4-5 órakor felébredtem... igazság felébresztett a ... és utána nem tudtam visszaaludni. Főkép mivel alkalomadtán ebből már veszekedés is lett. Többnyire részemről, mert pár hét után szörnyen frusztrált hogy nem tudok aludni. Már kezdem megszokni, mert ha lehetne se tudok reggel 6-nál tovább aludni, se délután pihenni, max egy-két hetente pár órát.

Zavaró, mert érzem hogy 4-től fel vagyok éhes vagyok, mégse tudok enni délig se. A fejem is fáj, szédülök, néha annyira dezorientál vagyok hogy azt se tudom milyen nap van vagy nem-e felejtettem el valamit.

Lehet ez rosszabb? Úgy értem a fennálló súlyvesztés és hogy rosszabb vagyok, mint egy morgós, undok öregember?



2021. nov. 5. 02:23
 1/2 Argloss ***** válasza:
44%
Igen, a kevés alvás mindenre kihatással van. Akár már a figyelemzavar része is elég, hogy halállal végződjön a dolog. De az immunrendszer legyengülése se szerencsés és sok más probléma lehet ebből hosszú távon.
2021. nov. 5. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
Állítólag nagyon megnöveli a szívroham kockázatát.
2021. nov. 5. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!