Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Komoly dolog állhat a háttérben?

Komoly dolog állhat a háttérben?

Figyelt kérdés

Na szóval az a helyzet,hogy elég rendszertelen a mensim :/ már 5éve menstruálok, voltak már több mint 6hónap kimaradások,valamikor meg napra pontosan megjött.viszont most meg megint kezd rendszertelenné válni,mivel legutoljára augusztus elsején jött meg (lassan több mint 5hónapja)

Terhes nem hiszem,hogy lehetek,mivel mindig védekeztünk eddig,és már hamarabb késett,mielőtt elvesztettem volna a szűzességemet..és már 5hónapja mensi helyett vagy fehér,vagy szintelen,takonyszerű váladék jön ki belőlem,valamikor sok,valamikor kevésbé,ami nagy idegesít,mivel a bugyim emiatt mindig szarrá át van ázva és nagyon kínos :( miféle dolog lehet ez?

A nőgyógyászhoz következő hónapba megyek,viszont tőle kicsit tartok,de hát muszáj..valaki esetleg le tudná írni,hogy mire készüljek fel,és mit fog csinálni?



2015. dec. 29. 19:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ez fehérfolyás, minden nőnek van. Elég tudatlan vagy, hány éves vagy? Ha nem viszket a puncid, nem büdös, és nincs egyéb problémád, akkor semmi fertőzésed nincs, csupán folyik a fehérfolyás, ami a hüvely öntisztító mechanizmusa. Tök normális.

Azzal viszont mehetnél dokihoz, hogy ilyen rendszertelen. Megkérdezi mi a baj, kenetet vesz a puncidból, igazából ennyi.

19L

2015. dec. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia.

Hány éves vagy?

A folyás, ha nem kóros mennyiségű, nem kellemetlen szagú, nincs neki csúnya színe, mint pl.: sárgás-zöld, nem viszket, akkor normális. Nekem pl.: én onnan tudom, hogy ovulációm van, hogy egy kicsit bővebb mennyiségű nyákos átlátszós-sárgás folyásom van.

Mivel már 5 éve menstruálsz, és nem állt be rendesen, így mindenképp javasolt a nőgyógyász.

Először nyilván elmondod neki a problémád. Felfekszel a vizsgálószékbe, megvizsgál belülről, kenetet vesz, meg hát annak függvényében, hogy lát-e valami kóros elváltozást, illetve, hogy a keneted mit mutat, küldd tovább további vizsgálatokra.

Lehet, hogy hormonális problémák vannak, azt viszont vérvétellel lehet kideríteni. Ultrahangon is sok mindent láthat, pl.: polip, PCOS stb. Nekem anno hüvelyi UH-n találták meg a polipom, szóval ha véletlen (de ne legyen) van valami, azt meglátják úgyis.

Nyugodj meg, nem lesz semmi baj, ne izgulj, próbáld meg magad elengedni!

2015. dec. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

16 éves vagyok.

Csak sima fehérfolyás ez,néha átlátszó..nem lenne vele komolyabb problémám,ha nem lenne egyfolytában,és hogy a mensim is kimarad,ez egy kicsit ijesztő :/

2015. dec. 30. 12:19
 4/13 anonim ***** válasza:
16 évesen előfordulhat még rendszertelenség, viszont várhattál volna a nemi élettel még egy kicsit...
2015. dec. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A fehér folyás teljesen normális dolog,minden nőnek van,a hüvely tisztulását szolgálja.Ez kamaszkorban jelenik meg.

Színe fehér vagy átlátszó,amikor száradni kezd picit sárgás,mivel ez is test nedv így pici szaga van.

Ez a folyás hol több,hol kevesebb.

Tisztasági betétet használj tangához a legjobb roosmanban kapható libresse economy,míg bugyihoz libresse curvefit,ha ezt használod a bugyid tiszta marad és cserélgetni is tudod.


A sexet jó korán kezdted!

Kár hogy ilyen fiatalon kezditek már,hogy ehhez van eszetek.



Van felnőtteknêl is hogy a mensi kimaradozik vagy sosem áll be.Bár ha már sexelsz akkor az orvos fogamzásgátlóval a mensid is be tudja állítani.

2015. dec. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Nekem ugyanez a problémám,bár a folyással nincs semmi gondom. Csak én már 19 éves vagyok. Kicsit félek,hogy valami komoly dolog áll a háttérben. Júliusban volt utoljára m-m,illetve múlt hónapban kb 3 hónapig szinte fekete,de nem is folyékony inkább poros állagú...
2015. dec. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
előző vagyok * 3 napig*
2015. dec. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok.


Szerintem, hogy mikor kezdte el a szexuális életét, ahhoz semmi közünk, ne azért válaszoljon már valaki, hogy bírálja a döntését!

Inkább legyen egy komoly kapcsolata, ahol a párjával együtt van, ha meg védekeznek rendesen, akkor legalább nem eszetlenül élnek nemi életet, nem úgy mint sokan mások, hogy már 13 éves korukban nem szüzek, fűvel-fával együtt vannak, nem védekeznek, minden szutykot összeszednek stb...aztán azok tesznek fel érdekes, kérdéseket, hogy belém rakta 2 percre teherbe eshetek!?....

2015. dec. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Akkor is szomorú hogy 16 évesen ehhez van már esze,és az sem biztos hogy 16 volt mikor elkezdte a sexet.


Komoly kapcsolatról annyit hogy ki tudja hány kapcsolata lesz mire 20-25 éves lesz.

16 êvesen minden csak nem komoly és érett.

A mai 16-22 évesek annyira felnőttek,komolyak hogy teljesen az anyjuk látja el őket,nem vasalnak,nem végeznek rendszeresen házimunkát mêg a teájukat,kakaot,szendvicsüket is anyu csinálja mert ahhoz is lusták.


Nem érett,hiszen már jó egy ideje csinàlta,orvoshoz meg csak most megy el!

És a fehér folyásról sem tud nagyon semmit!



Bár tény ez nem ide való most!!!



A kérdésére is válaszoltam.

És itt magán véleményt is írhatsz.

Te is megtetted,én is.

2016. jan. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolso,nem ertem hogy mire fel beszelsz ilyen lekezeloen velem. Igen 16 evesen vesztettem el,es nem eszetlenul mivel mar lassan egy eve vagyok egyutt a baratommal :) igen abban igazat adok,hogy korabban el kellett mennem volna az orvoshoz,csak en jobban szeretnek eloszor is egy normalis,es igenyes orvost talalni,inkabb legyen maszek,mint egy korhazi,ahol szerintem nagyban tesznek az egeszsegunkre.

Es igen,a szuleim tartanak el,de egy heten altalaba en keszitem magamnak az ebedet,mivel sokaig dolgoznak,igy semmi idejuk erre.

Meg utoljara megjegyeznem,hogy egyaltalan semmi koze senkinek amugy hogy mikor vesztettem el,most szerintem rosszabb lett volna 30 evesen,de mindegy ez az en velemenyem. :)

Csak most attol mert idosebbek vagyunk,nem kell ilyen megjegyzeseket hozzafuzni,ami serto..de hat a mai embernek mar csak ennyi 'esze' van,hogy kossunk bele a masikba..-.-'

2016. jan. 1. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!