Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi jut eszedbe arról a szóról,...

Mi jut eszedbe arról a szóról, hogy alkoholizmus?

Figyelt kérdés

Mikortól beszélhetünk alkoholizmusról vagy alkoholistáról?


Saját véleményt szeretnék kérni, nem orvosi megfogalmazást.


Köszönöm szépen!


2021. nov. 5. 23:49
1 2
 1/15 anonim válasza:
92%
Balázska
2021. nov. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Házasság rovatban? Mire akarod felhasználni? Elszeded a házát? A gyerekét?
2021. nov. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Anya, félelem, idegösszeroppanás, rémálmok
2021. nov. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez a szenvedélybetegség egészségügyi kategória.

Amúgy szorongás, balhék, sorozatos traumák, félelem, éjszakai ordítozások, utcáról hizták haza, szégyenkezés a barátok előtt, undor, a mielőbbi kiszabadulás vágya. Ebben telt a gyerek korom, kamasz korom. Mire felnőtt, 23 éves lettem, akkor váltak el. De addigra már tönkretették az addigi életemet, az egészségemet. Anyám szerelmes volt, mindig megbocsátott neki. Lett volna lehetősége más kapcsolatra, de érzelmileg nem tudott elszakadni. Mindig megbocsátott neki. Apám súlyos alkoholista volt, depresszió, tele komplexusokkal. Imádott minket, de ha ivott, kifordult emberi mivoltából.

2021. nov. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha a kialakult rutin része, amitől nem lehet eltérni. Nem kell, hogy sok legyen, éppen ez a veszélyes benne. Ha minden nap csak egy sör, de anélkül rosszul/kellemetlenül érzi magát, ne adj isten agresszív, az ugyanolyan rossz, mintha a sárga földig issza magát minden nap.
2021. nov. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Amikor megyek haza busszal, mindig látok teljes családokat. Anya kezében a gyerek, apa kezében a sör. Ilyenkor mindig arra gondolok, h aki már a buszon se tudja visszafogni magat, akkor mennyit ihat.
2021. nov. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A zugivás a legrosszabb fajta, mert azt a közösség nem is veszi észre, csak a családot "boldogítja" az ilyen. Apám volt ilyen, soha nem ivott - nyilvánosan. Családi körben, "barátok között", jóóóóó sokat. Napi 16 doboz sör + kísérő a legrosszabb időkben.
2021. nov. 6. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mivel én két alkesz szülővel nőttem fel, így az én ingerküszöböm elég alacsony ezen a téren. De én azt mondom, hogy alkesz az, akinek a napi rutinjába tartozik alkohol fogyasztása. Akinek minden nap innia kell. Nem is annyira a mennyiségen van a hangsúly, mert az változó, az elején még elmegy, de aztán egyre több kell, hanem a rendszerességen.
2021. nov. 6. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
39%
Magyar vagyok, alkoholista.
2021. nov. 6. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A f*sz aki lehúzta szegèny kisautóm 😢
2021. nov. 6. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!