Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha el van...

Mit csináljak, ha el van dugulva az orrom, de nincs itthon orrcsepp?

Figyelt kérdés

Szóval így fél 11-kor már nem akarok elmenni orrcseppett venni az ügyeletes patikába (ami nem is tudom hol van, meg kocsi nélkül elég tré lenne), viszont így nem fogok tudni aludni rendesen, mert vízszintben még rosszabb.

Tudtok valami házipraktikát az orrdugulás megszűntetésére?


2010. szept. 3. 22:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szaglgass valami mentolosat

VAGY

ez a házi praktika elég durva de használ:

Vágj ketté egy fej vöröshagymát és szagolj bele. T@knyod-nyálad egybe lesz de egy idő után kidugul az orrod.

Jobbulást

2010. szept. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kamilla Teát főzöd kb. 10 percig,fölé hajolsz a fejedet letakarod egy törölközővel és kb.5 percig belélegzed a gőzt,ha lehet az orrodon keresztül.Jó gyógyulást!
2010. szept. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Már volt párszor, de egy "újszülöttnek..." :)))


Langyos, enyhén sós vizet cseppents az orrodba, tartsd befogva az orrlukakat (addig a szádon lélegezz:), 2-3 perc múlva kidugul, kifújhatod. Akárhányszor megteheted, nem bántja a nyálkahártyádat.

2010. szept. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tömény sósvizet csöppents bele, azonnal megszünteti a dugulást. Igaz, hogy nem hosszú időre és csíp is.

Vagy: minél erősebb paprikát, csalamádét, hagymát egyél. Vagy ecetbe szagolj.

2010. szept. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
10%
elsétálsz az ügyeletes patikába és veszel...;)
2010. szept. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyél valami csípős kaját!
2010. szept. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat! Kipróbáltam ezt a sós vizes dolgot, és tényleg használt, igaz, többször meg kellett ismételnem az éjszaka során, de azért hasznos volt. A csípős dolgok fogyasztását azért nem akartam, mert igaz, attól folyik az orrom, de nem az volt a gond, hogy taknyos voltam, hanem a nyálkahártyáim voltak megdagadva, az én orrdugulásaimnak 90%-ban ez szokott az oka lenni.


Mint írtam, a patikába nem sétálok éjjel, a város másik végére, amikor már nincs is busz.


Köszi mindenkinek a segítséget!!!!

2010. szept. 4. 08:47
 8/8 anonim válasza:
egyél csereszne paprikát..! de szokat!
2013. febr. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!