Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 21 évesen milyen általános...

21 évesen milyen általános egészségügyi vizsgálatok/szűrések elvégzése ajánlott évente?

Figyelt kérdés

Már vagy egy éve nem voltam orvosnál. Panaszom nincsen, viszont szeretnék csináltatni egy általános egészségügyi átvizsgálást. Évente egyszer illene. Az alábbiakra gondoltam: alap vérkép, Fogorvos, nőgyógyász, esetleg anyajegy átnézetés.

Van még valami, amit szerintetek ennyi idősen egy évben egyszer illene megnézetni? Női ágon a családunkban sajnos a mellrák nagyon gyakori. Érdemes lenne elmennem mammográfiára is?


Úgy gondolom a megelőzés jobb, és ennyit igazán megtehetek az egészségem érdekében.



2021. nov. 9. 08:21
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ennyi elég. A mammográfia felesleges, havonta ellenőrizd magadnak, ha elváltozást tapasztalsz, akkor kell dokinak megmutatni.
2021. nov. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

1. Fogorvos félévente

2. Általános vérkép

3. Nőgyógyászat

4. Anyajegy


Szerintem ez ìgy jó. Ha most kérsz időpontot, akkor talán be ia jutsz majd jövőre. 😂

2021. nov. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Ja igen 2-es nekem is ez a jövőre jutott eszembe XD

Magán orvosnál nincs ez csak akkor minek van a TB az a másik kérdés

2021. nov. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És vérképnél van olyan amit érdemes lenne megnézetni? Magán úton fogok menni, mert TBre helyet tényleg csak jövőre kaptam viccen kívül
2021. nov. 9. 08:33
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg T3,T4 de ha nincs gyanú pajzsmirigy problémára akkor nem kell
2021. nov. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Ez most vicc? Nálunk a laborba nem kell időpont.
2021. nov. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%
Fiatal vagy még az ilyen súlyos dolgokhoz. A félévente fogorvost túlzásnak érzem. Az évente nőgyógyászt is ebben a korban.
2021. nov. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nincsen gyanú pajzsmirigy problémára szerencsére.
2021. nov. 9. 12:36
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor nem kell.Ezek az alap vizsgálatok elegendőek ha mindenképpen szeretnéd magadat kivizsgáltatni
2021. nov. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
60%

7.válaszoló: ha nincs minden rendben a citológiával, vagy ciszták vannak, akkor simán évi többször is nőgyógyászhoz kell menni .

Kérdező : mammográfiát ilyen fiatalon nem fognak csinálni . Sugárterheléssel jár , nézesd meg emlő uh-val. Az pontosabb is, nyirokcsomókat is meg tudja nézni .

2021. nov. 11. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!