Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rendkívül rossz kondícióval...

Rendkívül rossz kondícióval mennyi idő alatt fáradsz el?

Figyelt kérdés

Olyan emberrel szeretnék beszélni, nagyon edzetlen, de amúgy egészséges.

Szóval nem szívbeteg, vagy ilyesmi, csak pl sokat feküdt, vagy ülő munkát végez, és semmi állóképessége nincs. Privátban is írhattok, köszönöm!



2021. nov. 14. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Végig olvastam és el is fáradtam.
2021. nov. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30-asok vagyunk párommal, ülő életmódot folytatunk, de naponta a kutya kap egy 2 órás sétát. Amíg 10 kilóval nehezebb voltam, ebben nagyon kifáradtam. Ez a séta persze el van osztva több felé.
2021. nov. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért a kor sem mindegy. Más ezt 20 évesen, vagy 60 évesen kérdezni.
2021. nov. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem van egy rakás krónikus betegségem, de elvileg egyik se hat erre ki. I. fokú visszafolyás van a szívemben két billentyűnél is (4 éve még 'jelzett' volt és csak 1 billentyűnél), de a kardiológus szerint ez nem hat ki az állóképességre. Vizsgálták amúgy a pajzsmirigyemet, az jelenleg rendben, D-vitamin-szintem rendben.


Tinikoromban gyógytornáztam, fiatal felnőttként magamtól sportoltam, de időhiány miatt heti 1-1,5 órányit (zömében otthoni torna és futás a "háztömb" körül), néha heti 2-3. Néha teljesítménytúra, bringás túra, bicajjal közlekedés, uszoda.


A COVID óta heti 4-5 órát mozgok, zömében otthon. A home office és a távoktatás sokat segít ebben az időtöbblet miatt.


Rettenetesen rossz az izomerőm és az állóképességem. Brutál rossz. Egyrészt arra vezetem vissza, hogy 7 hónapra születtem, miután anyám ivott és láncdohányzott velem, majd idegbeteg volt és el is vettek tőle, nagyiék neveltek. Másrészt arra, hogy habár vittek ide-oda mozogni és volt gyógytorna, gyógyúszás, nyaranta is aktív voltam, de nem érte a szervezetemet erősebb megterhelés, ami igazán, érdemben edzette volna.



Több dologban is megnyilvánul:


1. 20 km-es teljesítménytúra végén olyan fáradt vagyok, hogy konkrétan az összesés határán állok. De úgy konkrétan. Utána 2-3 nap izomláz.

2. Emelkedőknél elsőként kezdek lihegni (mély és szapora légvétel kell) és a combizmaim is megfájdulnak.

3. Bicajjal felmegyek az emelkedőkre, de lassan. Úgy képzeld, hogy egy Duna-hídra is lassan és megfájdul a combizmom. Ha barátokkal megyünk, akkor baromira lehagynak az emelkedőkön. Vannak azok a sunyi emelkedők, amiket szabad szemmel nem is feltétlen látsz. Na ezeken én akár 10 km/h sebességre is lelassulok, nem megy gyorsabban, bármit is teszek.

4. 7 perc/km sebességgel is magas pulzussal tudok futni 3 km-t, szenvedve. 5 km futás megy, de leginkább 7:30 perc/km sebességgel. Nem is fejlődök igazán olyan időszakokban sem, amikor heti 3-4-szer futok (ami szerény véleményem szerint se nem túl sok, se nem túl kevés).

5. Sima lépcsőzésnél elsőként kellenek mély lélegzetek és lihegés, akkor is, ha 60 éves túlsúlyos ember is van mellettem.

6. Van az a plank kihívás, amiben elvileg 1 hónap alatt eljutsz több percig. Nos, nekem 1,5 év alatt sikerült az 1 perc, sőt, ha egy héten túl sokszor csinálom, elfáradnak az izmaim és a fél perc is kihívás.

7. 40 km kerékpározástól is kifáradok. Nagyon. Sőt, ha kerékpárral megyek melóba (ami a jelenlegi munkahelyem esetén 2x9 km), akkor a harmadik napon már hulla fáradt a combom, nehezebben és lassabban megy a tekerés.

8. Úgy általánosan lassan fejlődik az izomzatom, átlagos emberek ugyanannyi edzéssel (és az enyémnél rosszabb táplálkozással) messzebbre jutnak.



Azért ebben a korban sokan vannak, akik full passzív életet élnek, ülő munka, vagy ha nem is ülő, de nem fizikai és semmi sport és ilyenkor már kicsit gyengül az ember. Azért már közös sportnál, kirándulásnál elő-előfordul, hogy nem én vagyok a leggyengébb. :D

A COVID óta heti 4-5, de legalább 3 órányi sportnak is megvan a hatása saját magamhoz képest.


Azért nyár végén voltunk Fertő-tavat kerülni. Tippelhettek, kinek ment a legnehezebben, ki maradt le a legkisebb emelkedőkön is, kinek fájt a legjobban a térde és volt a legtovább izomláza. 5 napra rá mentem bicajjal irodába, még fáradt volt a combom.



29N

2021. nov. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4. válaszolónak: " 40 km bicajozástól kifáradok" Ez azért nem rossz, szerintem a legtöbb ember nem tudna 40 km-t bicajozni. Mármint a punnyadtak.

Meg teljesítménytúra, stb. De nagyon köszönöm a válaszodat!

2021. nov. 14. 15:53
 6/6 anonim ***** válasza:

5


Ahhoz képest, amennyit mozgok, bírnom kellene.


Legjobb barátnőm ugyan néha végez fizikai munkát otthon (kertesház), de őszintén eléggé elhanyagolt az udvaruk, ülő munkája van, ülő hobbijai és amikor együtt sportolunk (pl ott volt a tókerülésen), jobban vagy ugyanúgy bírja. Túlsúlyos is, bár nem vészesen.


Neki a 130 km bringázás meg se kottyant és az emelkedők zömét észre se vette.

2021. nov. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!