Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Apró lyuk a gyulladt torokmand...

Apró lyuk a gyulladt torokmandulán?

Figyelt kérdés

Már egy-két napja van egy elég makacs mandulagyulladásom, baloldalt rosszabb. Ma már jóval nehezebben tudtam nyelni is, annyira megduzzadt. Valamiért vetettem rá egy pillantást a tükörben, vakuval, és azt vettem észre hogy a mandulám tetején, kicsivel az alatt hogy a szájpadlásomhoz kapcsolódik, van egy 1 mm átmérőjű kerek lyuk. A másik oldalon nincs ilyen. Nem mély (talán 1 mm mély), nem fehér, nem fekete, ugyan olyan színű, mint a mandulám. Érintésre abszolút nem érzékeny, nem fáj, nem láttam, hogy vérezne. Nem vagyok biztos benne, de talán váladékozik - egyszer mintha láttam volna mellette egy kis fehér váladékot, de nem tudom hogy onnan való-e (előtte nyelvet tisztítottam).


Nem tudom, mióta van ott, mint mondtam kicsi és nem üt el a színe, csak erős fényben látni. Kb. egy hete allergiás reakcióm volt és irritált lett a torkom, akkor vetettem rá egy pillantást, és akkor még nem láttam. Vagy nem vettem észre, vagy friss.


Itt egy kép róla: [link]

Képen még kevésbé látni.


Mégis mi lehet ez? Lehet, hogy csak a gyulladás okozza? Ha nem múlik el (már maga a torokfájás sem) akkor elmegyek orvoshoz, addig is csak tudni szeretném, van-e okom aggódni.



2021. nov. 21. 23:39
 1/5 A kérdező kommentje:

Kis frissítés: Megpróbáltam jobban megnézni, és amikor kicsit hozzáértem, ismét kijött egy kis váladék. Fehér, enyhén bűzös. Szóval igen, váladékozik.

Nem fogom pisztergálni már, békén hagyom. Válaszokat szívesen várok, előre is köszi :)

2021. nov. 21. 23:42
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Holnap orvos, antibiotikum a gennyes mandulagyulladásodra. Nem kell ezt túlragozni, nincs rajta néznivaló. Nem halálos.
2021. nov. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi #2. Igen, én is véleményt váltottam amikor rájöttem hogy gennyezik.
2021. nov. 22. 00:02
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy tüsző, amit látsz. Tüszős mandulla.
2021. nov. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Orvos ugyan nem nézett meg (ilyen tünetekkel nem mehetek be a rendelőbe) viszont kaptam antibiotikumot és probiotikumot. Köszi mindkettőtöknek. :)
2021. nov. 22. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!