Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kinek volt vakbélgyulladása...

Kinek volt vakbélgyulladása terhesség alatt? Mik a tünetek?

Figyelt kérdés
15hetes terhes vagyok. 2 napja hasmenésem hányingerem van étvágytalan vagyok. A jobb csípő csontnál közvetlenül csak nyomásra fáj. Egyébként nem fáj nem görcsöl csak ha megnyomom. Tegnap voltam nőgyógyásznál ő mindent rendben talált. Lehet vakbel gyulladás?

2021. nov. 23. 11:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, de nem valószínű.


A vakbélgyulladás tünetei egyébként ugyanazok terhesen, mint nem terhesen:


[link]

2021. nov. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Mitől lenne? Semmi arra utaló tüneted nincs...
2021. nov. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A gyulladás olyan éles fájdalom, hogy a kiegyenesedés is fáj, nem csak nyomásra!

Illetve a későbbi fázisban láz, perforálás előtt.

Én igaz 13 évesen, de át estem rajta.

Majdnem perforált 41 fokos lázzal kerültem kórházba, mert 1 éven át félre kezeltek, azt mondták minden alkalommal, hogy a menstruació megjövetele miatt fáj.

Tehát ha vakbél lenne, nem kérdést tennél fel, hanem rohannál a kórházba, pláne terhesen!

Tegyél rá meleg borogatást, lehet meghültél

2021. nov. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is így volt mint a 3. válaszolónak. Még a félre kezelés is stimmel, igaz nem egy évig, de először haza küldtek kórházból. Szintén gyerekkoromban.


Tünetek: láz és menni sem bírtam

2021. nov. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még az ultrahang se mutatott semmit soha, aztán a kórházban egy idősebb doki 2 ujjal nyúlt a hasamhoz, és azonnal műtőbe tolt! Ő mentette meg az életem.

3-as voltam

2021. nov. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kicsit megnyugodtam hogy nem valószínű hogy vakbélgyulladás. Most a jobb comb tövemnél is elkezdett fájni.
2021. nov. 23. 12:27
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt lázam, de iszonyat fàjdalom volt 2 napig. Beküldtek a kórházba, ahol kellett nőgyásznak is megnéznie, aki közölte biztos terhes vagyok, meg sem vizsgált. Fogamzásgátlót szedtrm,nem tartottam valószínűnek, de stexeltem tehát ki sem zárhattam... aztán kiderült hogy vakbél. Meg is műtötték még éjjel. 17 voltsm
2021. nov. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!