Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyerekeket miért kell oltani...

Gyerekeket miért kell oltani Covid ellen?

Figyelt kérdés

Néztem a statisztikákat. 17 éves korig megbetegedés után az esély a halálra 0,0007916%, tehát 0,7916 ezrelék. Eddig én úgy voltam vele, hogy a fiatalokra is veszélyes, mert folyamatosan hallottam a híreket TV-ből, meg olvastam interneten is, hogy ők is belehalnak. Statisztika nélkül eddig azt gondoltam, hogy talán fele annyira lehet veszélyes ilyen korban a Covid, mint egy középkorú emberre nézve. De most már tudom, hogy 65-ször veszélytelenebb, mint a 17-44 korosztályban. A halálozási ráta olyan alacsony, hogy ha csakis az indokolná az oltást, hogy egy esetleges fertőzésbe ne halljanak bele, akkor nem csak ez az 1 oltást kapnák a fiatalok, hanem mellé még másik 30-at. Kb. ugyanannyi ember halt bele tavaly villámcsapásba Magyarországon, mint ahány 17 év alatti gyerek halHATNA bele a Covid-ba. (Kiszámoltam hogy villámcsapásba 12-en haltak bele, ha minden országban ugyanannyi eséllyel halnak bele. Ebbe benne van a teljes lakosság. 1,8 millió gyerekkel számolva (kb. ennyien vannak Mo-n) pedig 14-en halhatnának bele, ha mindannyian elkapnák.) Tehát a 0-17 korosztályt a halálozás ellen oltani annyi értelme van, mint betiltani az emberek külterületen tartózkodását rossz időben.

Emiatt gondolom azt, hogy akkor nem a halálozás ellen oltanak. Akkor mi ellen? Fertőzés? Nem hiszem, közel ugyanúgy fertőz egy fertőzött oltott ember is. Nem véletlenül kell maszk az oltottaknak is. Milyen más szempont lehet az oltásban, a halálozáson és fertőzésen kívül? Mert valami biztos van amiről én nem tudok, hiszen ha nem lenne akkor nem lenne kötelező az oltás sem.



2021. nov. 23. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Mert a vírus mutálódik és ha így haladunk, a gyerekek is nagy veszelyben lesznek. Illetve minél nagyon az átoltottság, annál kevesebben fognak megbetegedni. A gyerek is fertőz ám.
2021. nov. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%

Gyerekeknél gyakrabban alakulhat ki COVID esetén a sokszervi gyulladás és a posztcovid szindróma.

[link]

2021. nov. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

Azért mert nem elszeparált egyedekről van szó. Hozzák viszik a virust és fertőznek.

Hiedelemmel ellentétben, az oltás csökkenti annak az esélyét hogy elkapja, hogy kialakuljon és tovább adja.

Mondjuk nem viszi haza és nem terjeszti tovább szüleinek, idős rokonainak. Így hőböröghetnek a TV előtt hogy az oltás nem ér semmit. Ami fontosabb hogy megsimogathatják a gyerek buksiját a születésnapján... Nem pedig Nov 1 én temetőbe menet látogatják meg a nagyszülőket pl.


Sajnos egyre gyakoribb hogy a fiatalabb korosztályt is érinti, de még mindig csekély így is.

2021. nov. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A nemzetközi gyógyszerneppereknek szükségük van profitra a két oltás között. Még a járvány elején kiderült hogy gyermekekre nem veszélyes a covid ami fura is volt most meg oltassák őket ezerrel mert jajj de veszélyes rájuk a vírus.
2021. dec. 15. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4 Bárányhimlő se halálos aztán kötelező az oltás ellene már...
2021. dec. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!