Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A munkahelyek miert ilyen...

A munkahelyek miert ilyen kepmutatoak a COVID vedekezessel?

Figyelt kérdés

Egy olyan telephelyen van az irodam ahova 37.5 fok alatt beengednek


Amikor covidos voltam akkor 37.2 volt a hőmérsékletem, sose voltam lazas de nagyon rosszul voltam persze van aki hozza van szokva h betegen dolgozzon vagy nem engedheti meg maganak h betegség miatt hiányozzon mert monjduk nincs be se jelentve es emiatt se táppénz se betegszabadsag.


tovabba, ha valakin latszik h rosszul van de csak 37 a hőmérséklete akkor meg raadnak egy maszkot (amikor epp nem kotelezo mindenkinek) OSZT DÓGOZZ


a cegvezetes meg persze otthon hesszel mert félnek


2021. dec. 1. 12:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez Magyarorszàg... Balkàn....
2021. dec. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ácsi, coviddal láztól függetlenül karanténben kell maradnod otthon. Mi köze ennek ahhoz, hogy mekkora testhővel dolgozhatsz?
2021. dec. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk, ha elmegy valaki kolléga coviddal dolgozni, te meg elviszed véletlenül nagyanyádnak, aki belehal, akkor mi van? Alapból maradjon otthon a kis sejhaján, ha tudja hogy mi a baja. 10 nap, még csak belekötni se tudnak. A testhő mérés szinte mindenhol van, de elég fszság, mert aki lázas, az érzi is meg szarul van, van egyéb tünete is. Akinek meg tünetei vannak, de a lázat pont megússza, az ne más életével játsszon! Fiatalként is lehetsz vele 1 hétig ágyban, vagy kórházban, vagy kerülhetsz zsákba. Ha meg idős ember kapja el, akinek már van más baja is, hát eléggé nincs jó vége sok esetben. Ezt senkinek sem szabadna kockáztatni. Most a tünetmenteseknek ez nem róható fel, mert ők nem is tudják, nem szándékos. De aki direkt közösségbe megy, az egy sggfej.
2021. dec. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

a cegvezetok felelossege hol van?


elvegre ok nyomjak fel a homersekleti limitet


beengedni embert dolgozni 37.4el?


biztos a titkarnojet is beulteti ekkora hővel mi?

2021. dec. 1. 13:23
 5/8 anonim ***** válasza:
Az hőemelkedés, alig. Az lehet épp annyitól is, hogy kimelegedett, amíg odaért. Aki lázas, az észreveszi. Vagy te nem szoktad? Nem a vezető felelőssége, ha valaki sumákol és épp nem lázas, hanem a sumákolóé. Mit csináljon akkor s főnök amivel elégedett lennél írd már le.
2021. dec. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez kb. olyan, hogy anno húztak kórházban egy határt, 37,9 felett nem engedtek be, de ezzel még igen. Most akkor a 37,9-nek nincs semmilyen kockázata másokra nézve, csak a 38-nak? Sajnos sokan láz, sőt hőemelkedés nélkül covidosak, betegen meg ugyebár akár covid, akár nem, nem megyünk dolgozni. Ha a munkahely meg nem nézi jó szemmel, akkor olyan helyre kell menni dolgozni, amelyik bejelent és enged betegen otthon maradni. Nyugi, a cégvezető sem megy be lázasan dolgozni.
2021. dec. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem nézi jó szemmel... egy jarvany közepén.... munkaugyi felugyelet mit szol?
2021. dec. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

en mindig be voltam jelentve, nekem rendes munkahelyeim voltak, de meg ezeken a helyeken is gyakori az a gyakorlat hogy ha nem mesz betegszabadsagra akkor ev vegen kapsz penzt


ez az un. jelenleti premium


viszont valojaban arrol szol h a kötelezően kiveendo szabadsagon túl te nem hianyzol.


tehat ha beteg vagy akk szabi


kiveve ha covidos vagy mert akk karantenba vagnak es ott mar nem tudsz szabit kivenni de home officeban dolgozni sem igy sajnos akarmit csinalsz hianyozni fogsz a munkabol es ugrik a bonusz.


persze dolgozhatsz covidosan betegen is ha tudsz


es az sem hatja meg a munkaltatot h covid karantenra egybol tappenzt fizet a kincstar


valojaban az van h ha nem veszel ki betegszabadsagot (elso 14 nap munkakeptelenseg) akkor a munkáltatonak nem kell fizetni utanad betegseged alatt jarulekokat tehat kb csak annyi történik h vissza osztja neked az o nyeremenyenek egy reszet


es kepesek ugy eloadni h ez egy bonusz

2021. dec. 1. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!