Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Allando magas pulzus kivalthat...

Allando magas pulzus kivalthat nehez legzest?

Figyelt kérdés
Multheten kedden a surgosegire vittek, mert alig kaptam levegot. Tanacsoltak, hogy haziorvosomtol kerjek beutalot a kardiologiara. Viszont felirt egy receptet is, ami a szivre jo, hogy ne kegyen annyira magas a pulzusom. A neve Bisoprolol Sandoz, de nem merem tovabb szedni mert felek, mivel a haziorvos nem kardiologus, mi van ha rossz gyogszert irt fel.
2021. dec. 6. 19:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Vizsgáltasd ki magad, de anyukám is béta blokkolót kapott ( pl. Bisoprolol), amitől javult a légzése.
2021. dec. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Jovoheten megyek kardiologushoz, de nem tudom kibirom e addig.

Most nagyon rossz a legzesem, vajon este is be lehet venni egyet?

2021. dec. 6. 19:19
 3/13 anonim ***** válasza:

A Bisoprololt nyugodtan beszedheted. A cél az, hogy a pulzusodat csökkentsék. Viszont ne térj el az adagtól! Ha napi 1x 5 mg-ot írd elő, akkor ne vegyél be többet! Ha csak 2,5 mg-ot, akkor annyit, a lényeg, ez nem úgy működik mint egy fejfájáscsillapító, hogy fáj a fejem bekapok egyet, 3 óra múlva még mindig fáj ezért megint bekapok egyet.


Ha nagyon szarul vagy, magas a pulzusod nyugalmi helyzetben is és nehézlégzésed van, akkor hívd ki a mentőket. De semmiképpen se vegyél be több Bisoprololt mint az előírt!

2021. dec. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Tök ugyanez volt velem. Eszembe se jutott kiváltanom a sebtében kiírt erős gyógyszert, amit egy random vérnyomásmérés után írt ki a háziorvosom. Elmentem magánrendelőbe kardiológiára, rendesen kivizsgáltak, kaptam egy nagyon gyenge gyógyszert és kötelezően sportolnom kell, aztán három hónap múlva vissza kell mennem terheléses vizsgálatra, és ott eldöntik szükséges-e tovább szednem.
2021. dec. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
4 napja nem szedtem a gyogyszert, ahogy ma sem, viszont most be vehetek egyet?
2021. dec. 6. 19:33
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

De kérdező, miért csodálkozol hogy magas a pulzusod, ha nem is szeded az előírt gyógyszert?


Ez ahogyan írtam is az előbbi válaszomban, nem úgy működik mint egy fejfájáscsillapító. Nem olyan, hogy 110 a pulzusod, beveszed, aztán rögtön 55 lesz. Van, hogy 2-3 nap szükséges, mire beáll a pulzusod a gyógyszer hatására.


A háziorvos pedig valóban nem kardiológus, de tekintve hogy nincs ultrahang szeme, ez+ a beutaló a legtöbb amit jelenleg érted meg tudott tenni. Egy cseppet se aggódj, ugyanúgy elvégezte az orvostudományi egyetemet, mentőzött, végigjárta az egyetem alatt az összes szakosztályt kötelezően, és feltételezem nem tegnap kezdte a háziorvostant. Orvos, bízz meg benne. Nem írta volna fel, ha nem látja szükségesnek.

2021. dec. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Jol van igaza van. Velul bevettem most egyet, de lehet rossz do tes volt, reggel kellett volna.
2021. dec. 6. 20:03
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem baj hogy bevetted most. Az a lényeg, hogy holnap este ugyanígy vedd be! Nem reggel, nem délben, este! Ahogy ma is. És nyugodj meg. A stressz szintén generál magas pulzust. Nyugalom. Van időpont kardiológiára, addig pedig a Bisoprolol intézi a többit, csak hagyj neki időt!
2021. dec. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Csak ugye ezt reggel kell beszedni, most akkor innentol mindig este szedjem?

Aaa de bene vagyok.

2021. dec. 6. 20:40
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz hogy reggel kell beszedni. Este alszol, ennyi. Ezeknek a gyógyszereknek mint már írtam is, nem 2-3 órás, hanem 24 órás hatásuk van. Ne pörögj már. Nyugalom!
2021. dec. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!