Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem tudok sportolni mióta...

Nem tudok sportolni mióta átestem a Covidon. Van más is, aki így járt?

Figyelt kérdés
Huszonéves vagyok, korábban rendszeresen sportoltam (konditerem, futás - hetente összesen minimum 8 óra), de a Covid után pulzusproblémáim alakultak ki és van, hogy főzés közben is meg kell állnom, mert annyira felpörög a szívem (150-160-ra simán felmegy a leves kavargatása közben). Ez már lassan 9 hónapja tart. Szedek rá gyógyszert, attól jobb, de ez csak tüneti kezelés és a gyógyszerrel sem tudok pl. futni. Van itt valaki, aki hasonlóképpen járt vagy már elmúlt neki ez a probléma?

2021. nov. 28. 09:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Ismerek ilyen embert, aki ráadásul edzőként dolgozik. Ő ráadásul kerékpárral közlekedett, a covid fertőzés óta viszont áttért az autóra, mert nem bír már tekerni.:(

Én a helyedben felkeresnék egy ilyen posztkovid szakrendelést.

Jobbulást!

2021. nov. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Így még szomorúbb, ha neki ez a fő foglalkozása. Gondolkodtam is rajta, hogy ha most valamilyen tesi szakra járnék, akkor ott kellene hagynom, mert nem tudnám teljesíteni a követelményeket. A posztcovid ambulanciáról azt hallottam a háziorvosomtól, hogy ott sem tudnak többet mondani, mint a kardiológiai szakrendelésen. Kardiológiai vizsgálaton voltam, volt kicsi eltérés, de erre az állapotra nem nagyon lehet mit mondani, mert nagyon furcsa az egész.
2021. nov. 28. 09:20
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok újra. Annyi biztatót tudok talan mondani, hogy ez az ismerősöm továbbra is tart edzéseket, be is mutatja a gyakorlatokat, tehát képes ellátni a munkáját, illetve mostanában vannak ilyen kardió posztjai, tehát evez, spinningel, kocog.

Mostanában nem kérdeztem rá az állapotára, de ezekből a posztokból úgy gondolom, hogy javulóban van.

2021. nov. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 23 éves vagyok, és a fertőzés után magas maradt a pulzusom, illetve a légzésfunkció is lecsökkent kb. 20%-al. Sportoló vagyok, covid előtt (és most már utána is) ez nálam heti kb. 4,5 óra küzdősportot, és kb 14 óra súlyzós és kardió edzést jelentett.

A poszt-covid vizsgálatok után (teljes labor, kardiológia, pulmonológia) én megint elkezdtem sportolni. Fokozatosan emeltem a terhelést, és kb. 2 hónap után már alig volt probléma. Persze az első 1 hónap nehezen ment, de ez normális, mert a szervezet elszokott a terheléstől.

Ha neked megvolt a teljes kardiológiai kivizsgálás (értsd: nyugalmi ekg, terheléses ekg, szív uh), és nem találtak semmi rendelleneset, akkor én azt javasolnám, hogy kezdj el mozogni. Nem úgy ahogy a fertőzés előtt mozogtál, hanem szépen lassan. Jóga, pilates, gerinctréning stb. amik nem igazán emelik meg a pulzust. Idővel a szervezeted is megerősödik, és ahogy edzettebb leszel, csökken a pulzusod is.

2021. nov. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Senior Séf ***** válasza:
48%
Én olyat ismerek, aki két Pfizer után járt így.
2021. nov. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy túlélted. Adjál időt a szervezetednek, hogy regenerálódjon, pár hónapot, lehet, hogy fél év is kell.
2021. nov. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Örülök neki, de annak is nagyon örülnék, ha huszonévesen nem úgy funkcionálnék mint egy szívelégtelen nyugdíjas. És lassan ez 9 hónapja tart... Az egyetlen sport kb, amit jelenleg tudok űzni az a sakk :D
2021. nov. 30. 21:48
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon aktívan sportoltam előtte, szinte versenyszinten, Napi 2 edzés. Most örülök ha fel tudok menni a lépcsőre, annyira legyengített. Nem tudom mikor fogok újra megerősödni, de szépen fokozatosan dolgozok rajta. Tényleg szomorú, hogy a fitt és jó kondícióm teljesen oda lett amiért évekig dolgoztam, meg hogy nem csinálhatom azt amit szeretek, hiszen én a sportban nagyon sok örömömet leltem
2021. dec. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nekem is meg kell állnom lépcsőzés közben. Nem amiatt, mert a testem nem bírja, hanem mert a szívem nem bírja. Elkeserítő számomra is, hogy évek óta edzek és most minden elveszett, illetve nekem a sport a kedvenc tevékenységem, ehhez értek a legjobban, a sport által tudok kikapcsolódni és tényleg kell a lelki békémhez. Nem tudom, mikor fogunk teljesen meggyógyulni :( De ha ez még hónapokig így fog menni, én nem tudom, mit fogok csinálni...
2021. dec. 2. 16:26
 10/12 anonim ***** válasza:
Ne is mond, nekem is a sport a stressz levezetőm. Most hogy ez nincs nem nagyon tudok mit kezdeni magammal. Dehát valamit ki kell találni, csak még nem tudom hogy mit..
2021. dec. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!