Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A megerőltetett láb tud...

A megerőltetett láb tud napokig fájni, vagy komolyabb a dolog?

Figyelt kérdés

Hipochonder vagyok, mostanában rettegek a trombózistól. Nyáron volt egy térdsérülésem, nem kellett rögzíteni, pár hát után már normálisan terheltem, viszont a sérült lábam (vádlim) megdagadt meg fura érzések voltak benne, így megnézettem akkor, mert sokat pihentettem. Ez július végén volt, akkor azt mondták, nincs trombózis. Vérvétel plusz ultrahang is volt. Bár azóta többet mozgok, de mióta beállt a hideg idő, megint kevesebbet terhelem.


Kedden mereven álltam pár percig egy helyben, gondolom jobban megterhelte ez a lábamat (még mindig gyenge az izomzat). Hasonló után a múltkor a lábfejem fájt pár napig. Most kedd estére a bal vádlim fájdult meg. Úgy vettem észre, hogy az ágyon ültem, és kinyújtottam a lábam (fel volt téve az ágyra) és belefájdult. Előtte kimentem a WC-re, akkor még nem fájt. Ezután enyhült, és csak akkor fájt picit, ha kinyújtottam. Kb. másnaptól elkezdett fájni a másik lábam is, de az mindenhol, leginkább a térdem, combom. Csütörtökön mászkáltam, mentem kb. 2 kilómétert, simán tudtam menni, nem fájt jobban, sőt, inkább nem fájt, mint fájt, ha fájt is, akkor is a térdeim inkább. Viszont mikor megpihentem, akkor fájt, de utána elmúlt kis pihenés után. Azóta enyhült a fájdalom, de még nem múlt el. Bal térdem és vádlim fáj picit bizonyos mozdulatoknál, a jobb lábam picit jobban, és hol itt, hol ott, pl.: comb, térd, vádli. Ha a lábfejemet hátrafeszítem, nem fáj. Szemre kb. ugyanakkorák (bár a bal 1-2 centivel eddig is nagyobb volt), elszíneződés nincs, melegebbnek sem érzem egyiket sem, érintésre nem fáj, maximum néha érzékeny. A fájdalom nem folyamatos, sem pihenéskor, sem járáskor, sőt, járás közben ritkább, ülés közbe többször érzem.


Szimpla megerőltetés vagy hasonló tud napokon át fájni? Bár az túlzás, hogy fáj, simán megyek vele.


A bal a nagyobb picivel, de a jobb fáj jobban, de mindkettő fájdogál. A fájdalom is az a tipikus megerőltetés utáni fájdalom, mintha valami ütés érte volna vagy valami, bizsergő.


Egyébként kicsit a hátam is fáj néha, dongalábam is van, plusz gerincferdülés is.


27/F



2021. dec. 12. 05:52
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!