Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Égési sérülés kezelésére mit...

Égési sérülés kezelésére mit használhatnék? Minél gyorsabb gyógymód kéne.

Figyelt kérdés

Megégettem a talpam. Másodfokú égésre gyanakszok, mert fehéres, és kb kisebb szőlőszemnyi hólyag nőtt rá. (remélem, hogy csak a talp fehérségétől fehér... úgy tudom, ez a rosszabbik eset :S)

Hogyan tudnám minél hatásosabban, gyorsabban eltüntetni? Azonnal fújtam rá panthenolt de sajnos nem volt rá több időm, ezért zokni, cipő fel, és egész nap bicegtem.

Ha lehet elkerülném az orvost.


2010. szept. 6. 16:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Vedd le a zoknit és tiszta lábra fújj Irixet. Minnél többször. Ha kifakadt a hólyag akkor jöhet a pamthenol.

Mással nem igen tudod kezelni.

2010. szept. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%

nem akarok hülyeséget mondani, de a LEÉGÉSRE jó a teljföl, az égési sérülésre is jó lehet...vagy talán nem...na m1, ne próbáld ki.xd

én ha megégetem magam(nem sokszor fordult elő, és ien kishelyen) akkor rögtön fogtam egy bögre jéghideg vizet, és addig áztatom benne az ujjam ameddig...szóval egésznap.estére egy hideg nedves türülközővel bekenem, és nem is oan 1-2 nap mulva bnem is fáj...

ien kérmkben meg iesmi nemtudok segiteni:/

2010. szept. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

második a leégésre se jó a tejföl :S


irix, panthenol...de másodfokú égéssel dokihoz kéne menni, lehet sérültek az erek vagy az idegek

2010. szept. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igazából, most már nem tudsz sokat..

Fújkáld panthernollal sűrűn.

Akkor kellett volna fogyó hideg vízben tartani egy ideig.

20 perc van előírva, de az kicsit sok idő.

Ha máskor történik ilyen pár percig hideg folyóvíz, utána, pedig tartsd hideg vízben.

2010. szept. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az égésre és a leégésre jó a tejföl. Én pont a múltnap olvastam erről az egyik tudományos magazinban, hogy a benne lévő fehérje miatt a szövetek az égett területen gyorsabban gyógyulnak. Tehát nemcsak a tejfül, de akkor valószínűleg a tej, tejes fagyi is jó rá. De én az aloe verát tudnám ajánlani, az nagyon jó.
2010. szept. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ha fertőzést akarsz, akkor kenegesd tejföllel...a fagyi külön jó, mert az égett résznek a fagyás külön jót tesz....a blikk nevű tudományos lap volt???
2010. szept. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy folyó víz alá kellett volna tennem, de a talpamat nem olyan egyszerű 10 perccel indulás előtt. Hirtelen a hajlakkos flakkon akadt a kezembe, azt tartottam rá, mert jó hideg volt, utána pedig ment rá a panthenol.

Ragasszam le, vagy inkább ne?

2010. szept. 6. 16:20
 8/9 anonim ***** válasza:

Attól függ mekkora, én régebben külön volt ilyen égés elleni tapasz, és azzal ragasztottam le.

Salvemed a márkája 5db van benne, fehér-narancssárga színe van azthiszem mi auchan áruházba vettük, de lehet van gyógyszertárban is hasonló.Ha ma történt szerintem még rárakhatod.

Kicsit morbidnak hangzik, de 5 napig nem szabad levenni a tapaszt/amíg lenem jön, bár szerintem a talpadról 1-2 nap után lejön, de ne szedd le amíg amagától le nem jön.

előtte persze vízzel tisztítsd meg, majd hagyd megszáradni, utána tapaszd rá.Egyébként biztosan lesz benne használati utasítás, majd olvasd el.

Én már kétszer használtam és nagyon jó volt.Az egyik valahol a karomon tepsivel(nem tudom hol, mert már nem látszima helye)kb fél éve a másik karomon, felcsapott a forró gőz, az még látszik, de nagyon halvány.Ezek is csúnyán néztek ki.Egy próbát megér.

Amúgy megkérdezhetem mivel tudtad talpadat megéfetini? kiváncsi lennék:D:D

2010. szept. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Küldök privit, inkább nem írnám ki...

De köszi az eddigi válaszokat :D

2010. szept. 6. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!