Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért ásítunk? Ha sűrűn...

Miért ásítunk? Ha sűrűn ásítok, és nem az álmosságtól, az miért van?

Figyelt kérdés
Ásításkor levegőt veszünk, vagy levegőt fújunk ki?
2008. dec. 14. 01:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%

Nekem a parom mindig azt mondja, hogy ehes vagyok, vagy szomjas amikor nem az almossagtol asitok.

De unalomban is asit az ember.

2008. dec. 14. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem attól is lehet ásítozni, ha nem veszel (nem tudsz) elég levegőt és így próbál levegőhöz jutni a szervezeted. Ha veszek egy pár mély lélegzetet, lehetőleg friss levegőben,nekem elmúlik az ásítozás.
2008. dec. 14. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
az ásítás az oxigén hiány. pl a gyerekek egy levegötlen tanteremben majd le esnek a székröl már szinte be is kapták a tanárnöt annyitasitoznak. és lehet életük legizgalamssabb órája lenne de nem kapnak oxigént, ilyenkor a tanárnak ablakot kellene nyitni.
2008. dec. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Egyértelmű oxigénhiány ami nem azt jelenti hogy mindjárt megfulladsz hanem, hogy fülledt körülötted a levegő, ilyenkor álmosnak fáradtnak, elnyomottnak érezheted magad. Tégy ez ellen egy kis mozgással, szellőztetéssel, sétával.
2008. dec. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Kriszti83 ***** válasza:
72%
Oxigénhiány,esetleg alacsony vérnyomás.
2008. dec. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Na, jó! Akkor azt áruljátok el, hogy utcán menet közben mitől jön rám a sorozatos ásítás, lakásban meg nem szokott ilyen lenni?
2008. dec. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
32%
Akkor ásítunk,ha vmi közben unatkozunk,vagy lassabban vesszük a levegőt,és ilyenkor a szervezet úgy próbál levegőhöz jutni,hogy ásítasz.Szerintem nincs köze ahhoz,hogy hol vagy,meg hogy milyen a levegő!!
2008. dec. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%
Oxigén hiány ami felléphet utcán is ,hiszen attól,hogy térdig állsz a vizben még lehetsz szomjas.
2008. dec. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha elpilledünk, az ásítással ösztönösen nagy mennyiségű oxigént juttatunk az agyunkba, az elhasznált szén-dioxidot pedig kipréseljük a tüdőnkből, és ezáltal felélénkülünk. Az ásítás segítségével távozik a szervezetünkből a fölösleges szén-dioxid, amely az anyagcsere-folyamatok során keletkezik. Minden egyes kilégzéssel szén-dioxidot lélegzünk ki, de ha egy bizonyos időn keresztül a légzésszámunk lecsökken - fáradtság, rossz légzéstechnika vagy rossz testtartás miatt - akkor a vérnek megnő a szén-dioxid tartalma. Ezt a növekedést észleli az agy légzésszabályozó része, és ásításra vagy nagy sóhajtásra kényszerít, hogy megszabadulhasson a felesleges szén-dioxidtól.


az ásítás egy olyan reflex, ami velünk születik. A tudósok mára már azt is kiderítették, hogy ez a jelenség bizonyos kémiai folyamatokat indít el, ami munkára készteti a neuronokat (idegsejtek). Ha ez az egyensúly felborul, akkor valami probléma van. Vannak olyan betegek például, akik képtelenek ásítani, mások viszont nagyon gyakran ásítanak, sőt előfordulhat az is, hogy végeláthatatlan ásító rohamokkal küzdenek.


Bármilyen meglepő is, az ásítás nem egy olyan mozdulatsor, amit csak mi, emberek tudunk, hanem az állatvilágban is jelen van. Az összes gerinces állat ásít: leggyakrabban a hüllők és az emlősök. Az ásítás a párzási időszakban az udvarlás szerves része, de egyes majomfélék békülési szándékát is ez a mozdulat jelzi. A csoportban élő állatoknál a vezér ezzel mutatja meg a többieknek, hogyan vezessék le idegességüket. Akárhogy is, de ásítani jó, mert valamiféle megnyugvást hoz az ásító számára.

2008. dec. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
85%
Elolvastam az összes hozzászólást és ahányszor az "ásít" szót olvastam rám jött az ásíthatnék! :D nah ez miért van?
2008. dec. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!