Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi okozhatja a fülben a...

Mi okozhatja a fülben a "recsegő" hangot? Az egyik fülemben recsegő hangot hallok néha. Mintha lenne bele valami. Kicsit belenyúltam fültisztító pálcikával az előbb és akkor még inkább hallottam, szóval azt gyorsan abba is hagytam.

Figyelt kérdés

Volt már ilyen valakinek közületek? Tudjátok, hogy mi okozta?


Nem hallom állandóan, sőt, elég ritkán, de azért érdekel, hogy mi ez.

Fülészetre csak jövőre van időpont, de hamarabb is jól jönne infó.


Nem fülzúgás, nem fülcsengés.



2021. dec. 15. 16:50
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Lehet a pálcával betoltad az évek alatt a fülzsírt. Nem sérült a dobhártyád baleset miatt?
2021. dec. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Valószínűleg fülzsírdugó kezd kialakulni.

Fülészeten 2 perc alatt kimossák, és mehetsz a dolgodra.

Nekem 18 éves korom óta évente ki kell mosatnom.

2021. dec. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1. Gyerekkoromban ültem repülőn és szerintem akkor beszakadt mindkét fülemben a dobhártya. Iszonyatosan, de tényleg iszonyatosan fájt, de nem szóltam senkinek, mert éppen akkor érkeztem Angliába és egy hónapig ott voltam. Nem volt velem a családom.

Amúgy elmúlt utána a fájdalom, de nem tudom, hogy ez okozhatott valamilyen maradandó elváltozást?


#2. Akkor is ki szabad mosni, ha esetleg sérült a dobhártya?

Neked volt már ilyen recsegő hang a füledben?


Egyszer voltam fülészeten és a doktornő ki akarta mosni a fülemet és ahogy megláttam azt a nagy fecskendőt vagy mit a kezében, olyan rosszul lettem, de szerintem látszott is rajtam, mert azt mondta, hogy "jó akkor ezt most nem csináljuk"...

De szerintem majdnem elájultam.

Az hozzátartozik, hogy akkor annyit szurkáltak (vérvételek, injekciók) egy hónapig hiányoztam az iskolából és már nem bírtam az ilyen beavatkozásokat - már semmit.

Valószínűleg azt hitték, hogy rákos vagyok, mert volt egy kis daganat a nyakamon és azért vizsgálgattálak annyit.


De ami a lényeg, hogy most sem nagyon bírom az orvosi kezeléseket és nagyon ritkán megyek orvoshoz, csak ha muszáj.


Ezzel muszáj lesz mennem?

2021. dec. 15. 17:11
 4/9 A kérdező kommentje:

#2. Akkor neked minden évben el kell menned a fülészetre?

És milyen amúgy egy ilyen fülmosás? Te nem szoktál rosszul lenni?

2021. dec. 15. 17:13
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

Kicsit kellemetlen, de nem fáj.

Belenéznek a füledbe, jön a langyos szappanosvizes fecskendő, vagy van direkt fülmosó gép, ami rögtön szívja is el a trutyit.

Hangos zúgast hallasz, érzel egy kis nyomást a dobhattyádon, de ennyi.


Igen minden évben megyek, mikor már itt az ideje akkor hallok néha pattogást cuppogást, ha velemegy a víz nem tud kijönni, és begyulladhat, ami eleine elég sokszor megtörtént, nem ajánlom megvárni, mert az aztán kibebszottul fáj.

Utána mindent kristály tisztán fogsz hallani.

2021. dec. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Nekem volt hasonló valamilyen olajat ajánlottak rá nem vettem meg de kb 1 hét múlva elmúlt
2021. dec. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#5. Köszönöm szépen a részleteket! Örülök, hogy kifejtetted!


#6. Oké! Hát, nagyon reménykedem, hogy nekem is elmúlik. :) Még adok neki egy kis időt. Úgysincs most időpont a fülészetre. Csak jövőre.

2021. dec. 15. 18:49
 8/9 anonim válasza:

Kérdező! Megoldódott a dolog? Mit csináltak a füleddel, mi okozta?


Régebben nekem is volt ilyen. Amikor fekvő helyzetben voltam, és beszélt hozzám valaki, akkor recsegést hallottam a fülemben. Nem emlékszem, hogy akkor mennyi ideig tartott, mikor, és mitől múlt el. Sajnos viszont most megint előjött, és kezd idegesíteni. Szeretnék menni fülészetre, de soká kaptam időpontot.

2022. okt. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Végül nem mentem el és elmúlt.
2022. okt. 4. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!