Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni, ha a stresszt...

Mit tudok tenni, ha a stressztől hullik a hajam?

Figyelt kérdés

Nem vagyok nagyon stresszes, viszont szinte folyamatosan van bennem egy alap idegeskedés, szorongás. Jó ideje (kb 2 éve) jobban hullik a hajam a kelleténél, s mivel semmi nem derült ki (sok orvosnál voltam vizsgálatokon, vérkép stb) ezért már csak erre az állandó stresszre tudok gondolni.

Igazából lényegtelen is, hogy mitől hullik, tegyük fel, hogy a stressztől. Mit ajánlotok, mit szedjek vagy mit tegyek, hogy kicsit nyugodtabb legyen az idegrendszerem?


2021. dec. 16. 18:34
 1/10 anonim ***** válasza:
55%

Nem, nem lényegtelen hogy mitől hullik.

A stressztől biztosan nem, főleg nem két éve.

"(sok orvosnál voltam vizsgálatokon, vérkép stb)"

Ezt részleteznéd?

Milyen orvosoknál, milyen vizsgálatok voltak, és mikor?

2021. dec. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

És mit nevezünk hajhullásnak?

Kopaszodsz?

Hány éves, és milyen nemű vagy?

Tudod, van egy természetes "hajhullás" is, ami gyakorlatilag csak cserélődés.

2021. dec. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nő vagyok, 27 éves.

Voltam nőgyógyásznál, fogorvosnál, fül-orr-gégésznél, csináltattam vérképet, legutóbb pár hónapja ismét. Sehol semmi. Más tünetem nincs, csak a hajhullás, ami már valamennyire mérséklődött, de 2 év alatt elveszítettem a hajam felét kb. Diffúz hallhullásom van egyébként, nem kopaszodom.

Nyilván tudom, hogy van természetes hajhullás is, ez annál több, rosszabb. Mindenki ezzel jön "napi 100 szál normális"... Oké, tudom, nekem több hullott nagyon sok ideig, nem tudom miért kell hülyének nézni.


Szóval a kérdésem még most is az, hogy mit szedjek vagy mit tegyek a stressz ellen? (Ha nem a stressztől hullik, akkor is tudni szeretném, hogy a stresszen mi segít)

2021. dec. 16. 19:03
 4/10 A kérdező kommentje:

*Hajhullásom

Bocsánat, elírtam.

2021. dec. 16. 19:04
 5/10 anonim ***** válasza:
Endokrinológusnál nem voltál? Pajzsmirigyed vizsgálták?
2021. dec. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De voltam ott is, minden rendben. Hormonálisan is rendben vagyok. Tényleg semmit nem találtak sehol, így már csak a stresszre tudok gondolni.
2021. dec. 16. 19:28
 7/10 anonim ***** válasza:

Én azt kizárnám ennyi időn keresztül.

Góckutatáson nem gondolkodtál?

2021. dec. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Fogászati góckutatáson voltam.
2021. dec. 16. 19:36
 9/10 A kérdező kommentje:
Azt tudjátok, hogy stressz ellen milyen bogyó válhat be?
2021. dec. 17. 09:07
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a Forcapil vitamin vált be koffeies samponnal. De ezek csak tüneti kezelések. Valóban meg kellene talalni a kiváló okot.

Stressz ellen valeriana, citromfű, meditáció, sport... Táplálkozás minősége is sokat számít.

2021. dec. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!