Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Baj ha keveset iszom?

Baj ha keveset iszom?

Figyelt kérdés
Mostanában keveset iszom de nem is hiányzik..régen sokat ittam mert sok üditöt ittunk de mostanába fogyózok és ezért sak ritkán iszon üdítőt.Nemvagyok válogatós az italokba csak valahogy nem kivánom..álitolag egy nap 2L folyadékot kell inni..régen nevetve ittam ennyit de mostanába már else tom képzelni..üditöröl igen, de csak igy vizröl nem..nemazért aztis szeretem nincs bajom csak...nemtudom..Lehet bajom ha keveset iszom?
2010. szept. 6. 20:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Eléggé rosszul teszed, ha keveset iszol! Nekem pl. egyszer vérvételnél derült ki, hogy nagyon sűrű a vérem, mert keveset iszok. Régen tesiórán is többször gond volt emiatt a vérnyomásommal, rosszul lettem. Szóval a minimum 1,5-2 litert meg kéne inni és inkább vízből, mint üdítőből.
2010. szept. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
gondoltam hogy baj éshogy nemvéletlen mondják ezt a napi 2litert..de ha nemis vagyok szomjas?? az üditőnél más mert ott ha megiszod valahogy kivánod mégjobban mint a rostos üditőnél..(szénsavasra gondolok)de amugy nemnagyon vagyok szomjas csak ha sósat eszem v futok stb..lehet valami csinálni h szomjas legyek??
2010. szept. 6. 20:16
 3/10 anonim válasza:

Hülye vagy :P

Egy nap nem két liter vizet kell inni, hanem az a lényeg hogy két liter folyadék jusson a szervezetedbe, külömben kiszáracc és fájni fog a fejed. A folyadék lehet bármi:

leves, üdítő, víz, tej, kávé, és bármi egyéb folyadék ;)

2010. szept. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Ha éhes vagy, nyaljál sót, és akkor szomjas leszel :P
2010. szept. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
igy értettem..de más folyadékot nem juttatok be levest ritkán eszek..szal tudom én ezt de akkoris..vmi hasznosabb tanács?
2010. szept. 6. 20:19
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is igy voltam sokáig, hogy nagyon keveset ittam, és nem voltam szomjas egyáltalán.

De hallottam már olyat is, hogy leállhat a vese is.ú

Kell a bő folyadékbevitel.

Én például ugy csinálom, hogy teleengedek vízzel egy 1,5 literes flakont, és igy ha mindig ott van előttem, tudom, hogy nekem azt meg kell innom, sőt még szoktam a csapból is engedni ezen felül.

Csináld te is igy, tölts meg egy flakont csapvízzel. :) Nekem bevált.

Ha például levest eszel, az is folyadék.


Üdítőről meg lehet szokni, én is imádtam régen, most már egyáltalán nem ragaszkodom hozzá, csak a vízhez. :)

2010. szept. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Egyébként azt is mondják, hogy az már rég rossz, ha szomjas vagy, de ezt nem tudom alátámasztani. Amúgy amikor én "ivókúrán" voltam sokszor megettem 1 szál ropit időközönként, az mindig meghozta a szomjam. Meg persze a csoki is jó erre a célra, de azt azért nem lehet ennyire túladagolni. Egyébként sokszor az is sokat segített, ha pohárból ittam. Pohárból 3dl-t három másodperc alatt felhörpintek, flakonból sokkal több. De lehet, hogy csak én vagyok így.

2010. szept. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
amugy néha iszom tejet v kakaot de mivel sok benne a zsír igy inkább vacsora mellé iszom..
2010. szept. 6. 20:22
 9/10 A kérdező kommentje:
húú eza vese leállás elég durva!! de amugy nemvagyok szomjas nem kivánom semmi ami arra utalna h keveset iszok..csak hát tudom magamrol és kisit idegesitő..de köszi a tippeket énis megprobálom ezeket.:)
2010. szept. 6. 20:25
 10/10 anonim ***** válasza:

Én cukormentes gyümölcsteát iszom. Az jobb, mint a sima víz. Meg persze vizet is, a szénsavas nekem valahogy finomabb. :P


Legyen a vízivásodnak is napirendje. Pl. minden evés előtt megiszol egy pohárral. Gondolj arra, ha fogyózol, hogy ettől eltelik a gyomrod és ennyivel is kevesebbet eszel.

Később már kívánni is fogod a vizet.


A ropi is jó megoldás, vagy 1-2 szem sós mogyi.

2010. szept. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!