Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől fájhat a vádlim?

Mitől fájhat a vádlim?

Figyelt kérdés

Eléggé tartok a trombózistól. Pl. nyár közepén észrevettem egy sérülés után, hogy nagyobb a bal vádlim. Mentem is az orvoshoz, vérvétel + ultrahang, szerencsére nem trombózis.


Múlthét pénteken a bal vádlimat ha kinyújtottam az ágyon felülve (tehát fel volt rakva az ágyra kinyújtva mindkét lábam) hirtelen megfájdult a bal vádlim, de szinte csak akkor, ha nagyon kinyújtottam ülve. Másnap már a másik lábam is fájt, de ott az egész lábam, fenéktől bokáig, főleg a térdem meg a vádlim. 1-2 nap után enyhült, 2 nappal utána már rendesen sétáltam. Azóta hol jobb, hol rosszabb, vagy a bal fáj, vagy a jobb, vagy mindkettő. Néha combom, bokám, lábfejem is. Ha felpolcolom, akkor jól esik, nem fáj. Ülve a legrosszabb, amikor rendesen ülök pl. egy széken, meg ha hason fekszem, nem tudom miért. Ha megyek, vagy fáj, vagy nem, néha jobb, néha rosszabb. A jobb bokám ropog is, van amikor beakad és ki kell roppasztanom. Megerőltettem? Lassan 2 hete így vagyok.


Fastum géllel kenem pár napja, polcolom, ma már fáslit is raktam rá és bevettem egy Béres magnéziumot, most talán jobb is.


Azt olvastam, a trombózis ritka két lábban. A jobb a rosszabb, de a ballal kezdődött és néha az is fáj még. Megmértem, a bal a nagyobb pár centivel, ahogy eddig is volt (tehát szerintem nem dagad), nem melegebb egyik sem, nem lila, nem piros, ha hátrahajlítom a lábfejem, nem rosszabb, nem fáj.


Megerőltetés szerű fájdalmat érzek combban és térdben, az a bizsergető fájdalom. Vádliban hol ilyen, hol olyan, néha csak belehasít amikor egy helyben állok, járás közben jobb.


Most is a térdem és a combom fáj inkább enyhén, ha fekszem felpolcolt lábbal, szóval a vádli sem folyamatosan fáj.


Az izomzatom nagyon leépült a nyári sérülés után, egy hétköznapi dolog is megerőltető még nekem, a szimpla járás ami egyedül nem.


Mi lehet ez? Szimplán megerőltetettem (múlthét kedd reggel álltam egy kényelmetlen pozícióban, aznap este már fájt enyhén, másnap nagyon).



2021. dec. 19. 13:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet megerőltetés, Baker-cysta, visszér probléma is. A trombózis magától nem múlik el, nem vándorol, ritka egyszerre 2 labon az igaz.
2021. dec. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Baker-cisztát nézték nyáron, amikor a trombózist is nézték, ráadásul mindkét lábamat megnézték, nem csak a duzzadtat. Most is egyszer fáj, egyszer nem, bár enyhült, de nem múlt el teljesen. Most a balban újra érzem. Van amikor felállok, sétálok, semmi. Pár perc múlva meg ha megint megyek, már érzem. Ha fekszem, pihenek, vagy ülök, akkor 90%-ban már nem fáj, szóval ilyen értelemben sokat enyhült, hogy így nem fáj. Maga a fájdalom is enyhült, ha fáj is, már simán kibírható, csak feszengek miatta, hogy miért nem múlt még el... Szóval egyszer érzem, egyszer nem, a jobb sokszor fájdul meg, a bal ritkábban. Az a baj hogy hipochonder vagyok, és már parázok, újra kijött rajtam a nehézlégzés stb...
2021. dec. 23. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!