Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hány éves kor után kezd el...

Hány éves kor után kezd el lassan, de már érezhetően "hanyatlani" az emberi szervezet?

Figyelt kérdés
Én minden 30 körüli, feletti ismerősömön ezt hallom vagy látom, de vannak, akik vitába szállnak velem.
2021. dec. 19. 22:06
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Legjobb tudásom szerint 50 körül de függ az életmódtól
2021. dec. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 30 vagyok, de még nem érzem.
2021. dec. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Ez attól függ, milyen életmódot folytatsz, meg hogy van e valami rendellenesség, ami miatt hamarabb elkezdődik, meg hogy mit és mennyit dolgoztál, hány gyereket neveltél fel, stb. Genetika is közrejátszik.

Én már túl vagyok harmincon, de nem érzem, hogy hanyatlanék. Valakinél csak ötven után kezdődik, vagy hatvanévesen is éppen hogy csak érzi.

2021. dec. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha az élsportolókat, pl focistákat vesszük alapul, akkor olyan 35 körül.
2021. dec. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
Anatómiailag (kórbonctani szövettani megállapítások szerint) már 18 éves kortól kimutathatók bizonyos öregedési változások. 30 év felett bizonyos izomzati leépülések, izületi problémák egyértelműek, 40 felett már a szem működése is érezhetően romlik.
2021. dec. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát az én szervezetem 40 felett kezdett hanyatlani. Kezdődött a látásommal. Szemüveg kellett, amivel már megbékéltem. Aztán jöttek a mozgásszervi gondok, annak ellenére, hogy rendszeresen sportolok. Vagy lehet, hogy pont azért, nem tudom. Derékfájással jártam gyógytornászhoz sokáig, rendbe jöttem, aztán kiújult.

Most így 50-hez közeledve befagyott a vállam. Ezt is kezelem, gyógytornával. Sportot próbálom lazábban csinálni,nem belehalni minden edzésbe, meg pl. már nem akarok mindenáron feltekerni kerékpárral egy gyilkos emelkedőn. A fogaim sincsenek már mind meg. Mondjuk én elég szar genetikát kaptam, a legtöbb rokonom fogatlan, rákos és/vagy cukorbeteg.

2021. dec. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nekem a fogaimmal már azóta van gond, hogy kinőttek a végleges fogaim, a szememmel elsős korom óta. :D
2021. dec. 19. 22:36
 8/10 anonim ***** válasza:

30 felett már kezdődik.

Ha jól tartja magát az ember akkor csak 40-től lesz látványos, de sunyiban már zajlik a dolog

2021. dec. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A lényeg, hogy legtöbben alátámasztjátok, amit én és az ismerőseim tapasztalunk.

Pedig engem sokan meg lehurrognak, ha azt mondom, hogy 30 éves kora körül már hanyatlik a test (jó, eleinte nem durván).

2021. dec. 19. 23:46
 10/10 anonim ***** válasza:
35 körül. 40-45 felett pedig már a regenerálódás is lassú lesz, nem lesz olyan, hogy előző nap mindent is csinálsz, aztán másnapra kipihented magad.
2021. dec. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!