Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek is a víz okozhatja...

Szerintetek is a víz okozhatja ezt a brutális arc és fejbőr viszketést, pirosságot és hámlást minden alkalommal, amikor a meglátogatom a szüleimet?

Figyelt kérdés

Külön élek már 4-5 éve a szüleimtől és már 1-2 évvel ezelőtt megfigyeltem, hogy sokkal jobban kiszárad a bőröm, brutálisan korpásodik és viszket a fejem, kiütéses lesz az arcom, hámlik foltokban az arcbőröm stb minden egyes alkalommal, amikor itt vagyok náluk. Nem mondom, hogy máskor nincsenek panaszaim, de nagyságrenddel ritkábban, mint itt.

Azt már kitapasztaltam nagy nehezen, hogy a La Roche-Posay korpásodás elleni sampon nagyban segít a fejemen, illetve a Bepanthen Sensiderm az arcomon.


Mégis mi okozhatja ezt ami ennyire háztartás specifikus? A csapvíz lehet ilyenért felelős?


Másnak nincsenek ilyen panaszai a családban, nekem is csak az elmúlt időszakban.


26/F


2021. dec. 23. 04:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A saját pipere cuccaid viszed vagy az ottaniakat használod?

Én észrevettem, hogy otthon nem tudom tisztára mosni a fogaim. Ugyan az a fogkrém, fogkefe, a lepedék mégis ott marad, még, ha az ínyem le is dörzsölöm. Egy-két nap elmegy, de egy hét után megőrülök, milyen piszkos a fogam. Visszajövök, egy mosás és újra jók. Nem értem.

2021. dec. 23. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha ott más szappant, sampont, tusfürdőt használsz. A törölköző is lehet az oka, amivel az arcodat törlödd. Ezen kívül a párna, amin alszol vagy ha anyukádék használnak esetleg valamilyen légfrissítőt, aromaterápiát, füstölőt... stb. Azokat kell végiggondolnod, amik rákerülhetnek vagy hozzáérhetnek a fejedhez és csak ott van náluk.
2021. dec. 23. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Inkább a levegő olyan, vagy ágynemű, ilyesmi, illatosító, párásító, vagy amivel fűtenek, stb.
2021. dec. 23. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ha esetleg valaki rátalál erre a kérdésre egyszer hasonló tünetekkel: seborrhoeic dermatitis a diagnózis
nov. 23. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!