Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vannak itt olyanok, akiknek...

Vannak itt olyanok, akiknek alapítvány segített helyrehozni az életét?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és nagyon rossz az egészségem.

Szüleimmel élek, de ők nem törődnek velem és igazából arra kényszerültem, hogy eltitkoljam az állapotom az

ismerősök elől.


Középiskola első évében romlott meg így az egészségem, bár már előtte se voltam jól..

Végigszenvedtem ott 1 évet, aztán anyám kiiratott engem, azóta pedig otthon szenvedek az egészségügyi problémáim és a lelki sebeim miatt amelyek közös pontja a rossz családi környezet, amiben felnőttem és amiben jelenleg is élni kényszerülök..


Tudom, tudom. Menjek el dolgozni.. De igazából nem tudok. Az egészségügyi állapotom nem engedi meg és igazából 8 általánossal nem is annyira könnyű munkát találni..


Igazából azért titkolom az állapotom, mert a szüleim szégyellik, hogy otthagytam az iskolát. Én is, de igazából nem tudtam mit tenni ebben a helyzetben.. Mindig is jól tanultam, nagy álmaim voltak, amit más körülmények között el is tudtam volna érni, szóval tényleg nagyon bánom, hogy ez így alakult..


Évek óta próbálok valahogy kijutni ebből a helyzetből, de egyedül nem megy.

Nem erősségem a segítségkérés, de nagy szükségem lenne rá.


Igazából senki nincsen, akire számíthatok. Nincsenek kapcsolataim. Rokonokkal sosem tartottuk a kapcsolatot és igazából nem is olyanok akikre számítani lehetne..

Szomszédokkal sem vagyunk jóban, barátaim sincsenek.

Az iskolában végig a tanulással voltam elfoglalva, szóval nem csoda, hogy nem kötöttem életre szóló barátságokat.

Valójában arra vagyok kényszerülve, hogy a neten próbáljam kompenzálni a hiányzó emberi kapcsolataimat és hogy ne szakítsam meg őket, ha nem jók, mert függök tőlük.. ( lelkileg és amikor azzal hitegetnek, hogy segíteni fognak akkor anyagilag is )


Valójában kapok felajánlásokat is, hogy segítenek nekem, de nem önzetlenül.

Ki akarják használni a helyzetem, hogy olyan dolgokra vegyenek rá, amit én nem szeretnék.


Ezért is kérdezem, mert reménykedem abban, hogy létezik másik út.

Nincsen olyan alapítvány, ami tudna rajtam segíteni?

Bár igazából nem nagyon értek ezekhez..

Nem akarok senkinek problémát okozni és nem tudom, hogy érdemlek e ilyen fajta segítséget, de most nem próbálkoznék, ha nem lenne fontos!

Mindenesetre egy próbát megér.


Én hiszek abban, hogy kijutok ebből a helyzetből, egészséges leszek és boldog, a tanulmányait pedig folytathatom. 😇


Köszi mindenkinek, aki elolvassa és válaszol! ❤️



2021. dec. 28. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Talán háziorvos?
2021. dec. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne tudni legalább nagyvonalakban, hogy milyen jellegű az egészségügyi problémád.
2021. dec. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon gyenge szöveg.

Egyszer 1 nehezen mozgó fiatalnak adtam pénzt a villamoson, aztán ahol ebédeltem, pont ott dolgozott az anyja és láttam, hogy 1 fordulóval 10ezreket gyűjtött, amit oda adott az anyjának.

Azóta nem adok senkinek.

2021. dec. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mentális betegségek, táplálkozási problémák és ezáltal a széklettel is, gerincferdülés és egy ideje elég rosszul érzem magam.

Nem tudom, hogy mi bajom van, de aggódom igazából..


Olyan kényelmetlen ez a helyzet. Nem akarok síránkozni, de olyan nehéz ezt az egészet nap mint kibírni.. 😢


Azt tapasztalom, hogy amikor néha el tudom hagyni a környezetet vagy egyedül vagyok itthon akkor egyből sokkal jobban vagyok.


Ez az egész azért van igazából,

mert a lelkem és az idegrendszerem nem bírja ezt az egészet..

2021. dec. 31. 05:15
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha kapsz is segítséget, munka nélkül semmi esélyed a kiemelkedésre.
2022. jan. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!