Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináltok karantén alatt...

Mit csináltok karantén alatt bezarva, hogy ne kattanjatok be?

Figyelt kérdés
Olvasás, netezes, filmezésen kívül. Egyedül vagyok. 1hetet pihentem. Nagyon pörgős munkám van amúgy, ma lett pozitív a tesztem. 3 oltasom van, csak az orrom folyik

#egyedül #karantén #COVID #Program otthon
2021. dec. 28. 20:15
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Én ugyanazt, mintha mi sem történt volna. Netezek, főként. Vagy edzek (tudom betegen nem lehet), hobbizok, ház körül babrálok, javítgatok, barkácsolok, jókat alszom, főzök/jókat eszem stb. Alapból otthonülős ember vagyok, nem nagyon veszem fel ha akár fél évig nem kell kimennem.
2021. dec. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
Annak örülj hogy csak az orrod folyik bullshit
2021. dec. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én karantén nélkül is van, hogy nem mozdulok ki otthonról 2-3 hétig. Mondjuk akkor dolgozom és edzek (otthon), nálad ezek kilőve.


- Neten olvasgatás (fórumok és cikkek) érdeklődési körökről: kedvenc film, színész, sportoló, sportok, barkácsolás, motiváló dolgok, fotózás, vasút, divat, ami érdekel.

- Ha vagy annyira jól és érzel ízeket, sütés, főzés. (Alapanyagot tudsz rendelni érintésmentesen, bár függ attól, hol laksz.) Sütni, főzni lehet netes recept vagy "ősi" családi recept alapján.

- Barkácsolás, fotószerkesztés, rajzolás, festés.

- Ha van hobbid, amit majd csinálsz, ha nem vagy COVID-os, ahhoz ötletek gyűjtése. Új edzőgyakorlatok, új túraútvonal, város, amit majd megnézel.

- Amúgy ha már itt tartunk, kisebb-nagyobb nyaralásokra ötletek nézése.

- Ismeretterjesztő könyv olvasása

- Játékok játszása telefonon

- Takaríthatsz, rendet rakhatsz, rendrakás közben a régi cuccok, esetleg fotók között leállhatsz nosztalgiázni

- Idétlen, "agyradír" videók nézése YT-on


Most ezek jutnak eszembe, ami szigorúan otthoni és megy betegen is, persze amíg nem vagy annyira rosszul, hogy semmire se tudj koncentrálni vagy két lábon maradni.

2021. dec. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
1 és főleg 3! Nagyon köszönöm!!!
2021. dec. 28. 21:50
 5/8 anonim ***** válasza:
16%

Es 3 oltással miért vagy karanténban? Az rendben van, hogy pozitív tünetesként otthon maradsz, de hivatalosan nem kerülsz karanténba.

A kérdésre válaszolva érdemes ugyanazt a napirendet tartani, mint máskor. (Pl 6-kor felkelsz, 8-kor leülsz dolgozni, 12-kor ebédelsz)

Ha csak folyik az orrod, akkor könnyű testedzést vegezhetsz. Olvasás, zenehallgatás, valami új megtanulása. Ezekkel eltelik 10 nap.

2021. dec. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5-os olvasd el az ejárásrendet.


[link]


Az oltás akkor ad felmentést a karantén alól, ha valaki tünetmentes kontakt. A kérdező nem tünetmentes és nem kontakt, hanem covidos beteg. Ilyenkor kötelező a karantén.

2021. dec. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6 Igen, es pontosan erre céloztam.

"Mentesül a járványügyi megfigyelés alól, aki a koronavírus elleni védettség igazolásáról szóló 60/2021. (II. 12.) Korm. rendelet szerinti védettségi igazolvánnyal rendelkezik. Az oltott kontaktszemély figyelmét fel kell hívni arra, hogy az infekciókontroll intézkedéseket, illetve a járványügyi és higiénés szabályokat a továbbiakban is be kell tartania."

Nyilván, aki oltottan tünetes, az otthon marad, de hivatalos karantén alá nem vonják.

Nagyon kevés olyan ember van, aki friss oltással tüneteket produkál, de még egynél nem láttam, hogy hivatalos karanténba került volna. Az oltatlan szoros kontaktjai akár tünetmentesen is viszont igen.


Mindegy, aki beteg, az értelemszerűen maradjon otthon, akár van hivatalos papír, akár nincs. Ez egyértelmű(nek kellene lenni).

2021. dec. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
76%
szexeltem egésznap
2021. dec. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!