Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem szabad elvágni a...

Miért nem szabad elvágni a Voltaren-tapaszt?

Figyelt kérdés

Derékfájásomra kénytelen voltam gyógyszertárban Voltaren-tapaszt venni. Elolvastam a használati utasítást, ahol többször is írják, hogy a tapaszt nem szabad szétvágni, mindig egyben kell felrakni.

Mi ennek az oka?

Azt gondolnám, ha feleakkorát rakok fel, akkor feleannyi hatóanyag szívódik fel belőle, tehát feleakkora hatása lesz. De eszerint ez másképp van?

Csak azért kérdezem, mert egyrészt lónagy tapaszról van szó, másrészt mindössze 5 db-os csomagot vesztegetnek 3650 Ft-ért, melyeket elvileg naponta kétszer kéne cserélni vagyis egyheti adag 3 doboz. És persze mert fájdalom és fájdalom között is lehet különbség: lehet, hogy az egyik embernek kevesebb hatóanyag is elég, a másiknak több kell.


Hogyan működik ez a tapasz, miért nem szabad darabokra vágni?



#Voltaren-tapasz
2022. jan. 4. 22:51
 1/3 anonim ***** válasza:
41%
Mert akkor nem működik. Miért nem lehet kettévágni a fél literes kólát?
2022. jan. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Javasolhatok esetleg alternatívát?


Tigris tapasz:

[link]

Persze csak akkor, ha nem túl érzékeny a bőröd a kámforra, mentolra, szegfűszeg olajra, borsmentára.

A zacskó 4 vastag tapaszt tartalmaz, amit hosszában félbe lehet vágni, és akkor egy-egy fél tapaszt felhasználhatsz a derekad két oldalára. Ha elég csak egy fél középre, akkor 8 alkalommal tudod felhasználni. Éjszakára ne hagyd fenn, mert irritálhatja a bőrt. Emiatt maximum 2x ragaszd ugyanoda a csíkokat. Éjjelre csak akkor használhatod, ha este kezded el a kezelést, viszont akkor nappalra nem tudsz feltenni újat. Egy tapasz kibírja csere nélkül a nappalt. Ha netán leizzadod, tapaszd vissza, akár úgyis, hogy feljebb-lejjebb tapasztod. Ha már nem ragad (de ez nem valószínű), akkor cseréld.


Egyébként, hacsak nem zselés a hatóanyag, és emiatt kifolyna, avagy nem tartalmaz valami "fűtőszálat" akkor - véleményem szerint - el lehetne vágni azt a tapaszt.

2022. jan. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Közben szakembert megkérdeztem, úgyhogy megadom én a helyes választ.


Azért nem lehet elvágni, mert amikor leszedem a tapaszról a papírt, még van rajta egy védőréteg (hiába ragad) és oda van bezárva a hatóanyag, egy gélszerű anyag. A tapasz széle úgy van kialakítva, hogy le van zárva, ott nem jut ki az anyag. Ha felragasztom, akkor a testem melegétől elbomlik a védőréteg, ezáltal a hatóanyag fel tud szívódni a bőrömön át. Ha elvágom, akkor viszont a vágási vonalon nem lesz lezárva a hatóanyag. Amelyik felét felragasztom, azzal nem lesz gond, de amelyiket félre rakom, az ki fog száradni, mert nem lesz lezárva a széle a vágás vonalában. Így az a fele később már nem lenne hatékony.

2022. jan. 5. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!