Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Létezik valami nagyon erős...

Létezik valami nagyon erős altató?

Figyelt kérdés
Üdv mindenkinek, alvásproblémával küzdök, nagyon nehezen tudok elaludni, gyakran egész estéket virrasztok, nagyon rossz hatással van a teljesítőképességemre, egésznap.fáradt vagyok, gyakran felkelek, nagyon idegesítő. Tud valaki valami nagyon erős altatót ajánlani ami vény nélkül kapható? Köszönöm!

2022. jan. 6. 05:50
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

Csak vénykötelesek vannak.

Max gyógynövény alapúakat tudsz venni recept nélkül, az meg mindenkinél máshogy/egyáltalán nem hat.

2022. jan. 6. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Nincsen ilyen.
2022. jan. 6. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
Az a baj ezekkel hogy rászoksz és még úgy se tudsz majd aludni ezek nélkül és egyre erősebb és több kell.
2022. jan. 6. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Létezik nagyon erős altató. Pl. Dormicum. De az receptköteles.


Létezik vény nélkül kapható nagyon erős altató? Nem létezik.


Sőt, semmien altatót nem adnak vény nélkül. Sem gyengét, sem erőset, semmiet.


Egyébként az alvászavar megoldása nem az altató. Az alvászavarnak mindig van oka. Azt kell megtalálni és megszüntetni. Utána elmúlik az alvászavar.

2022. jan. 6. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%

Egyszetű válasz, csak ép ész kéne hozzája!


Nem létezik!

2022. jan. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
Recept nélkül max Valeriana, ami gyógynövényes, és inkább csak nyugtató hatása van.
2022. jan. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem is vannak alvászavaraim, írt fel a pszichiáterem altatót. Mondta, hogy ezt csak néhány hónapig szabad szedni, mert függőséget okoz. Szóval csak receptre kapható, úgy is csak átmeneti megoldásként. 3 hónapig kiválóan aludtam, aztán minden újra sz@r lett, mikor abba kellett hagynom.


A gyógynövény alapú cuccokat szerintem felejtsd el, semmit sem érnek, legfeljebb nyugodtabb leszel kicsit.


Nekem hosszú távon a meditáció segített, de sokáig kellett gyakorolnom napi szinten, mire rendeződött az alvásom.


Kifejezetten alvást elősegítő gyakorlatok is léteznek, javaslom nézz utána.

2022. jan. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Senior Séf ***** válasza:
68%
Nem altatóra van szükséged, hanem rendbe kellene tenni a cirkadián ritmusodat. Ez pedig csak életmódváltással (és valószínű étrendváltással) lehetséges. Azért nem alszol mert a mellékvesekéreg ezerrel termeli a kortizolt, ez viszont a melatonin nevű alváshormon antagonistája. Vagyis amíg jelen van, amíg a máj le nem bontja, nem engedi érvényesülni a melatonint. De hogyne lenne jelen, amikor egyfolytában termeled? És itt sajnos nem áll meg a történet, mert ha kifárad a mellékveséd, jellemzően magával rántja a pajzsmirigyet is, mindenféle hormonproblémát előidézve ezzel.
2022. jan. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Mielött erős drogokhoz nyúlnál szerintem próbálj illóolajat prologtatni, frissitő párnasprét használni, alvási technikákat kipróbálni és gyógynövényes dolgokat. Bár ha tényleg olyan rossz lenne, az orvos írna fel neked szerintem. És remélem nem valami rossz vagy szomorú ok miatt írtad ezt a kérdést :(

Remélem jól vagy, kedves kérdező. <3

2022. jan. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!