Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak hogy legyen...

Mit csináljak hogy legyen normális ízlésem és szaglásom?

Figyelt kérdés
Több mint 3 hónapja voltam covidos. Szaglásom kb semmilyen, parfümöt érzem csak közvetlen közelről, kb ilyen. Ízlésem meg nagyon tompa.
2022. jan. 9. 12:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálam is nehezen jött vissza, március végén/április elején voltam covidos, június elején még semmi íz-szag nem volt. Voltam fül-orr-gégészeten, írt fel szteroidos orrcseppet, meg ilyen szaglás tréninget javasolt - naponta 3-szor 3-4 tipikusnak mondható dolgot kellett szagolgatnom (pl. fahéj, narancs stb, amit mással nem lehet összetéveszteni) és közben felidézni, hogy mit kellene éreznem. Aztán ezekkel úgy szép apránként visszajött, kezdetben csak az alapízeket éreztem, aztán finomodott (kb augusztus végére sikerült elérni a korábbi állapotot).


Elég idegesítő tud lenni, de kitartás, légy türelmes.

2022. jan. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hormonális változástól is elmegy a szaglás.

Nem szedtél valami gyógyszert?

2022. jan. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2# Fájdalomcsillapítót meg antibiotikumot azóta.

1# Köszi, írtam privátot.

2022. jan. 9. 14:27
 4/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hogy allergiás vagyok, meg van valami alapbetegségem amitől télen mindig taknyos vagyok.
2022. jan. 9. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!