Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Úgy érzem nem vagyok normális....

Úgy érzem nem vagyok normális. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Már nagyon kikészít ez a vírus helyzet. Féltem a szeretteimet de félek attól is, hogy mindent bezárnak megint, és hogy megint bezárva leszünk. Depresszió közeli állapotban voltam és vagyok is.

Valamint félek attól, hogy online oktatás lesz és megint nem tudok tanulni normálisan. Szeretek tanulni (ezért lefogtok nézni és strébernek fogtok nevezni tudom). De én el szeretnék érni valamit az életben és szeretnék egy jó munkahelyet.

Valami tanács? :/


2020. okt. 31. 21:31
 1/2 anonim ***** válasza:
64%
Pszichológus
2020. okt. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

#1 Én azt tudom javasolni neked, hogy amennyire tudod, ignoráld a járványt. Amit be kell tartani, tartsd be, de azért meg ne stresszelj, hogy mi lesz a szeretteiddel. Ha ők egészségesnek érzik magukat, akkor nincs aggodalomra ok. Az egészséges emberek könnyen átvészelik ezt a betegséget. Én se vagyok megbetegedős fajta, de engem is utolért egyszer ez a koronavírus. Pár nap alatt túl lettem rajta, mert amúgy jó az immunrendszerem. Ha a szeretteidnek is és neked is jó, semmi bajotok nem lesz. Akinek van valami betegsége, ő rá kell vigyázni. Én is azért nem megyek a nagyszüleimhez, mert a nagyapámnak van valami tüdőbaja a sok cigitől és nehogy valami komolyabb gondja legyen esetleg. Mondjuk én amúgy is szkeptikus vagyok ezzel a járvánnyal, de azért akire kell, oda figyelek. Mert úgy gondolom, hogy maga a vírus nem feltétlen halálos, csak akkor, ha van az adott embernek már egy meglévő tartós betegsége. Ez járjon a fejedben. Általában egészségesek vagytok? Igen? Akkor ennyi az egész, ne hagyd magad bepánikoltatni, mert akkor a depresszió hamarabb ki fog készíteni.


#2 Ha szeretsz tanulni, akkor valószínűleg online oktatás közepette is ki fogod tudni magadból hozni a maximumot. Ha nem lesz online oktatás jövő héttől nálatok, akkor legalább a félévet ki fogjátok húzni szerintem. Próbálj napról napra élni, és ne gondolkozz azon, hogy mi lesz jövő héten mondjuk, vagy mikor lesz vége ennek a járványnak, vagy mikor lesz online oktatás. Ha aznap, amikor mész, normálisan részt tudsz venni az oktatáson, akkor az már jó. Ha azutáni napon is összejön, akkor még jobb, de a holnaputánnal már ne foglalkozz. Élj a jelennek. A lehetséges jövőkön ne gondolkozz (mi lesz a szeretteiddel, az oktatásoddal), mert megmérgezed a jelened.


#3 Én például viszonylag nyugodt vagyok a helyzet ellenére, de legalábbis vannak más dolgaim, amik több figyelmet kapnak a járványnál. Engem inkább a pánik, meg a megromlott közhangulat zavar (akár hergel), az előírásokat meg szinte csak azért tartom be, mert törvénybe van iktatva. Semmi másért. Így is elég inzultus éri az embereket a járványhelyzet miatt, nem akarok én is generálni ilyet. Az a szomorú igazság, hogy jobb elszigeteltebben élni a járvány ideje alatt. Ebből kifolyólag én például örülnék az online oktatásnak, mert messziről járok a suliba, nem igazán alakult úgy a reputációm, ahogy szerettem volna (nem rossz, de lehetne jobb is, magamat vonom emiatt felelősségre teljes mértékben) és a rossz közhangulat miatt az iskola hangulata is elveszett (igen, nem csak a tanulás miatt járok suliba, hanem a "diákfeeling" miatt is).

2020. okt. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!