Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valaki elmegy először egy...

Ha valaki elmegy először egy adott masszőrhöz vagy a masszőr menne hozzá házhoz, örülne neki ha .. ? (részletek alább)

Figyelt kérdés

.. Egy rövidke kérdőívet kitöltetne a vendéggel ami a masszőr számára adna egy kis képet vendégről. Hogy ne csak "durr bele" és esne neki masszírozni. Tehát egy- két keresztkérdés egészségével kapcsolatba, pl. allergia, esetleg dohányzik-e a vendég, szed esetleg gyógyszert, hol fáj, ha fáj valamije ... És kapcsolat tartás kapcsán egy két személyes adatot is kérne a fejlécen nem csak szimplán a vendég neve lenne rajta. A kérdőíven fel lenne tüntetve, hogy "önkéntes alapon történik" a kitöltése minden információ ami benne van "bizalmas" és a kezelést a masszázs terápia hatékonysága miatt szükséges. Hogy semmi egészségügyi problémája ne lehessen a masszázstól kifolyólag esetleg a vendégnek, mert pl. nem kérdezett lényegében a masszázs előtt a masszőr semmit és így állt neki masszírozni.


Tudom, hogy masszőrhöz akkor megy általában a vendég, ha valahol már fáj valamije, vagy spórtól és jobb teljesítményt jobb gyorsabb regenerációt szeretne, vagy csak ki akar szakadni a hétköznapokból ellazulni, relaxálni, pihenni feltöltődni szeretne. Vagy szimplán prevenciós betegség megelőző célzattal, hogy megőrizze az egészségét.



2022. jan. 11. 19:59
A kérdező szavazást indított:
Ne kérdezzen semmit, ne legyen kérdőív csak masszázsra jöttem.
Örülök neki, hogy van kérdőív és szeretne a masszőr tájékozódni masszázs elölt kicsit jobban mint egy - két szó.
Nekem nem számít, ha van vagy nincs kérdőív nem befolyásoló tényező.
9 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdőívet hülyeségnek tartom. Mit számít masszázsnál hogy dohányzik-e, vagy allergiás-e?

A masszőrök nyilván allergénmentes, biztonságos géleket használnak, tehát arra sem allergizálnak be az emberek.

Azt meg majd elmondja szóban az ember hogy hol fáj meg hogy mit szeretne. Ez olyan személytelen hogy leírja, a masszőr meg elolvassa. Semmi értelme.

Plusz az embernek így is elege van a bürokráciából, a felesleges papírozgatásból, nehogy már egy masszázshoz is papírozni kelljen.

2022. jan. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1 Bármire kijöhet allergiás reakció és nem egyszer halottam, már hogy komoly egészségügyi problémája lett egy vendégnek csak, mert nem volt kellő informálódás, nem előzte meg lényegében semmi a masszázst. Ami alapján módosult volna a kezelés és elkerülhető lett volna esetleges egészségügyi probléma előhozása, amit a nem megfelelő helyen és intenzitással végzett masszás váltott ki. Általában valami bázisolajban minimum egy illóolaj bele van keverve és ez alkotja a masszázs olaj. Szimplán csak hipoallergén készítménnyel nem szoktak masszírozni ami lényegében csak bázisolaj lenne egy teljesen szag-semleges készítmény. Nem csak elolvasná a masszőr, ha nem szóban is át lenne kicsit beszélve a kérdőív, a "hol-fáj" meg pláne.
2022. jan. 11. 20:42
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, én inkább arra szavazok, hogy 10 perccel legyen hosszabb az első alkalom, amikor a masszőr megkérdezi, hogy miért jött, van-e allergiája, hol/mi fáj.


Kérdőívet nem töltetnék ki, de esetleg a masszőr lejegyzetelheti, főképp a masszázs végén, hogy mire kell emlékeznie következő alkalommal

2022. jan. 12. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
*Az első lehetőséget kiegészíteném: Ne kérdezzen semmit, ne legyen kérdőív csak masszázsra jöttem, nem számít ha később esetleg kisebb/nagyobb egészségügyi problémám származik a masszázsból.
2022. jan. 12. 18:13
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó kis masszőr, aki egészségügyi problémát csinál az embernek.
2022. jan. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5 Ilyen esetben már van probléma csak a masszőr szakmaiatlanságából kifolyólag nem derít rá fényt masszázs előtt és ilyenkor a kezelés kiválthat nem kívánt tünetek megjelenését. Ami nem feltétlen fog azonnal jelentkezni. És nem biztos az sem, hogy egyáltalán kiderül, hogy a masszázs rátett egy lapáttal vagy előhozta.


De félreértés ne essék ez ritka. Főleg ha külsőre relatíve egészséges ember megy masszázsra.


Sajnos bárki minden előképzettség nélkül elvégez egy hétvégi tanfolyamot és már "masszőrnek" mondhatja magát és embereken dolgozhat.


Nincs mit csodálkozni azon amit írtam az elején. Ezek a dolgok nincsenek benne a médiában és köztudatban sincsenek így jelen. Pedig több esetről tudok amiben van első kézből szerzett is.

2022. jan. 12. 19:51
 7/8 anonim válasza:
100%
Masszőrként írok: több helyen dolgoztam már, ahol ki kellett töltetni kérdőívet ott több vendég is felhúzta a szemöldökét, hogy mégis mire való ez... Ahol nem kellett ott pedig futottam bele pacemakeres betegbe, aki előre nem szólt, hogy ilyennel rendelkezik, de baja nem lett tőle, pedig ilyen esetben elvileg nem masszírozunk. Szerintem a legegyszerűbb, ha a foglalásnál valami "a masszázs igénybevételével kijelenti, hogy nem rendelkezik kontraindikációs állapottal"-szerű szöveggel lerendezed a dolgot, persze felsorolva hogy mik az ellenjavallatok :)
2022. jan. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

(Be kell látnom nem jól tettem fel / fogalmaztam meg a kérdést.)


#7 Bárhogy is nézzük egy akármilyen masszázs egy főleg képesített masszőrnél egy egészségügyi szolgáltatás. Annak dacára, ha nem gyógymasszőr képesítéssel rendelkező masszőrhöz megy valaki masszázsra akkor is, mert elképesztően tud hatni a masszázs a testre [a belső szervekre], a lélekre. Ebből kifolyólag nagyon balul is el tud sülni egy kezelés hiába is relatíve kicsi rá az esély. Ezért lenne fontos, hogy első alkalomnál legyen egy kis állapotfelmérés, hogy amennyire lehet ne lehessen ártani vendégnek akaratlanul, csak mert nem derült ki valami kontraindikáció ami ellenjavallattá teszi, vagy teljesen módosítja a masszázs kivitelezését.


Úgy tűnik számomra egyszerűen tájokozatlanság miatt van a "szemöldök felhúzása". Sok vendég nincs tisztában a masszázs lehetséges hatásaival.


"Akinek tehát még fogalma sincs a masszázs alkalmazásáról és még semmit sem ért hozzá, az vagy hagyja el a kezét attól egészen, ha nincsen jelen ahhoz értő egyén, vagy ellenkező esetben elégedjen meg egy avatatlan egyén többé kevésbé beható kenés, dörzsölés és gyúrás kivitelével, a legtöbb esetben már ez is elegendőnek fog bizonyulni. Úgyszintén egy avatatlan egyénnek a masszázst csakis aggálytalan betegségnél szabadna alkalmaznia."

(Bilz, Friedrich Eduard, Az új természetes gyógymód; eredetileg 1894, Dresden-Radebeul, 236.) - Ez olvasható Horváth János & Komáromi Sándor -MASSZÁZS ELSŐ ÉRINTÉSEK (2. kiadás, bevezető 9.old.)


Még ez is: "A műkedvelő masszírozásból eredő bármely káros hatás kizárólag az ˝elkövető˝ felelőssége!"

2022. jan. 14. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!