Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Középkorú nő vagyok. Hónapok...

Középkorú nő vagyok. Hónapok óta csak akkor nem érzem az erős izomlázat, izomláz-szerű érzést testszerte, ha alszom. ?

Figyelt kérdés
Akkor is érzem, ha nem csinálok semmi különöset vagy gyalogolok vagy boltba megyek. A székről időnként alig tudok felállni, mintha vagy 3órás futáson lennék túl vagy 90 éves lennék. Alig tudok leguggolni is. Háziorvosom nem küld sehova. Mi lehet ez? Mit lehetne tenni? Ülés vagy fekvés után nehezebb mozgásba lendülnöm. Hiába tornázom , semmi javulást nem érzek.
2022. jan. 12. 17:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogyan táplalkozol, volt-e valamilyen betegséged a közelmúltban, mert anyósomnál pl kemó után voltak hasonló tünetek. De menj el egy vérvételre, es szerintem egy jó multivitamin, magnézium szedése biztosan nem árthat.
2022. jan. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok, ha a háziorvos nem küld, akkor legalább egy nagy labor beutalót próbálj kérni, ahhoz mindenkinek évente joga van. Szerintem okozhatja vashiány is, vagy kardiológiai, keringési probléma is. Tuti, hogy a vérvétel után mennék vmi szakorvoshoz, akár magánban is. A vérnyomásod, pulzusod normális? Ezek lettek mérve?
2022. jan. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem hasonló tüneteim vannak, senki nem kezd vele semmit. Nem szedsz valami gyógyszert aminek lehet ez a mellékhatása? Én elhagytam egy gyógyszert, az egyetlent amit szedtem és mintha kicsit jobb lenne. De egy bevásárlás utáni nap maga a pokol, még a hajam töve is fáj.
2022. jan. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Labor volt nyáron és akkor minden rendben volt, így most nem ír ki újat. Egészségesen táplálkozom. Gyógyszert nem szedek semmit. Jó a vérnyomásom. Nem mindennap, de hetente 1- vagy többször veszek be multivitamint már egy ideje. Folyadék 3-4 liter/nap. Nem dohányzom és nem iszom alkoholt sem, még ünnepkor sem, mert nem szeretem. A munkám imádom és nem stresszes. Csak ez az állandó izomlázas fájdalom kezd kikészíteni.

talán ez jobb hasonlat: mintha valaki elmegy spotmasszőrhöz, aki erősen megdolgoztatja mindenét és utána úthenger érzet lehet. Na nekem szinte 0-24 ez az úthenger érzet.

2022. jan. 12. 19:57
 5/10 anonim ***** válasza:
Magnéziumot próbálj szedni nagy dózisban.
2022. jan. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
rendben! Köszönöm.
2022. jan. 12. 22:04
 7/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, hogy vagy azóta?
2022. nov. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm kérdésed. Rosszabb lett a helyzet. Elnézésed kérem, amiért nem jó hírrel traktállak. Már nehezemre esik megemelni a takarómat is. Sokkal beszűkültebb minden mozgásterjedelmem. Voltam gyógytornásznál, de ő sem tudja mi ez. Már feladtam, hogy valakitől segítséget kérjek, mert senki nem akar ezzel foglalkozni. Kezdem megszokni a fájdalommal élést. Voltam más mozgásszervis szakembernél, de ő is azt mondta, mozogjak. Ennyi. Senki nem figyel arra amit mondok, hogy naponta csinálok mozgásokat, de visszaáll minden és napról napra romlik. A vállam is már közel volt a befagyáshoz. Szadiztam, hogy nehogy megtörténjen. Ott vagyok naponta a határán, hogy bármikor befagyhat a vállam. Ez a helyzet most. Hiába megyek maszekhoz, kiírja a gyógytornát, meghallgat, van egy kis vizsgálat, majd széttárja a kezét, hogy biztos keveset tornázok mondattal elbúcsúzik. Feladtam a segítség kérését. Majd történik valami.
2022. nov. 15. 22:13
 9/10 anonim ***** válasza:
Sajnálom :( Neurológián nem voltál?
2022. nov. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Neurológiára 3/4 évig próbáltam most bejutni. Nem kaptam időpontot. Majd később azt mondták betelt az időpont és menjek a következő hónapban. Aztán nem vették fel a telefont. Amire beértem a szakrendelőbe, megint elfogyott a kiadható időpontok száma. Aztán meg egy orvos lett és ezért nem adtak ki időpontot. Majd amikor mondták, hó legelején telefonálják, akkor inkább ott voltam a szakrendelő nyitásakor, de amire sorra kerültem, megint elfogyott az időpont.

Korábban voltam ezzel a tünettel neurológián, de a neurológus nem állt fel a székéből. 2 reflexvizsgálatot végzett ülve és azt mondta, szerinte nincs neurológiai tünet és elköszönt. A rendelőben köszönéssel együtt kb. 7-8 percet töltöttem.

Nem hiszem, hogy ezek után én valamikor megyek már orvoshoz. Középkorú vagyok, de már nem számít sok minden.

2022. nov. 15. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!