Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aurával, valamint arc- és...

Aurával, valamint arc- és szájzsibbadással járó migrénben szenvedők?

Figyelt kérdés

Nektek mi az ami előidézi általában a "rohamot"? Én ahogy észrevettem magamon, nálam a fény (természetes, mesterséges).

Valamint mi az ami segít, hogy elmúljon. A legzavaróbb nálam az aura. Szerencsére az arc és szájzsibbadás nagyon ritkán van, beszédzavar szintén.

Eléggé ront a teljesítményemen amikor munka közben elkap 1-1 migrénes roham, és az a baj, hogy gyógyszert még nem próbáltam olyat, ami hatna is, pedig már 10 fajtával kísérleteztem kb. Nektek mi az ami használ ilyenkor, és milyen fajta migrénre pontosan? (aurás, vagy sima pl)



2022. jan. 18. 10:35
 1/5 Metionin ***** válasza:
100%
Nálam menstruáció idézi elő, a 2-3. napon rendszerint előjön. Míg nem szedtem fogamzásgátlót, aurás is volt de a gyógyszer óta sima. Apranax szokott segíteni, ha időben beveszem.
2022. jan. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Szia!:)

Az aura nálad milyen? Nekem az elmúlt időszakban elég gyakran volt, viszont nekem csak kint zavaró, ha az eget vagy utat nézem, növekvő foltokat látok. Viszont akkor is nagyon zavaró. Májusban megyek neurológushoz, de eléggé aggódom.

Most is volt, fáj is a fejem, viszont én nem tapasztalom, hogy ez az aura elmúlna fél óra múlva (mások azt írják nekik eddig tart kb), hanem kell pár óra. És nem mindig fáj a fejem utána.:/

2022. ápr. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szia! Elsőnek egy nagyon apró ezüstös villódzsás jelenik meg, amit csukott szemmel is érzékelek. Majd egyre jobban ellepi a látóterem. Ahova fókuszálni akarok, azt nem látom, csak a széleit max, a közepét pedig ez a villódzás teszi ki. Kint a fényen valóban rosszabb, érzékenyebbek a szemeim.

Mostanában amúgy megint eljött, ahogy észrevettem, a hidegfrontok hozzák még élő. Pont múlt héten volt egy rosszabb "rohamom", látáskiesés, beszédzavar, elzsibbadt a szám és a jobb kezem ujjai is egy fél órára. Munkából hazaértem, végig aludtam az egész napot.

Anno nekem neurológus azt hiszem valami antidepresszáns tartalmú kúraszerű gyógyszert irt fel... Nem szedtem :D elvileg kevert tenziós aurás migrénes fejfájásom van (ezek a szavak legalább is mind benne voltak). De nekem csak a papír volt róla lényeg, hogy tudjak feliratni kifejezetten migrén gyógyszert ha kell. Elvileg 1-2 darab 3-4 ezerbe kerül... Szóval még nem próbálkoztam, mivel szerencsére nem sűrű a migrénem.

2022. ápr. 4. 21:06
 4/5 anonim válasza:

Nem semmi mik vannak :( Elég ijesztő lehet, nekem mondjuk csak zavaró, de ugyanúgy látok mindent hálistennek, csak épp vibrálnak foltok.


Nekem utána nincs semmi komoly rosszullét, fejfájás csak enyhén. Szóval érdekes. Én a stresszre gondoltam, hogy talán amiatt, most Magne B6-ot kezdtem el szedni, hátha... :D

3-4 ezer pár darabért, az azért komoly.:D Még ilyenről nem hallottam, de hosszútávon nem tudom mennyire jó megoldás, mert gondolom erős gyógyszerek.:/


Neked kitartást és jobbulást!

2022. ápr. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Stressz, időjárás, ha szemüveges vagy, és nem megfelelő dioptriát használsz, ha nem iszol elég folyadékot, ezek mind előidézhetik a migrént, nálam legalább is ezek a legfőbb kiváltó okok. Valamint ha ösztrogén tartalmú fogamzásgátlót tablettát szedsz. Én anno orvos javallatára megpróbálkoztam a csak progeszteron tartalmú ún. szoptató tablettával, de olyan brutálisan felborította a megvonásos vérzésem, hogy 3 hónapig meg se jött. Inkább visszaváltottam a régire amit a migrén miatt nem ajánlanak annyira. Pár éve szedem, nem okoz panaszt nálam szerencsére fejfájás terén. Talán nagyon az elején a hozzászokási időszakban volt fejfájásom néha tőle.

Nem sok megoldás van sajnos a migrénre, amiről mostanában hallottam, az a migrén piercing. Remélem sikerrel jársz a neurológusnál.

Neked is kitartást, jobbulást!

2022. ápr. 8. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!