Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tarkó, száj zsibbadás, fejnehé...

Tarkó, száj zsibbadás, fejnehézség? Stressz, vagy mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Szerintetek mitől lehet?

Úgy pár hete kezdődtek a panaszaim. Enyhén zsibbadt, bizsergett a hátam, esténként főleg. (Ilyen már korábban is volt, mikor kihajtottam magamat) Akkor a stresszre és a vizsgákra fogtam, de most már 1 hete itthon vagyok teljes nyugiban, 8-10 órát alszom, rendesen étkezem.


Általában délelőtt, délben semmi bajom, sokáig tudok aludni. Aztán 3-4 fele elkezd zsibbadni a szám, a nyelvem, a tarkóm, elnehezednek a végtagjaim, a fejem. Gombócot érzek gyakran a torkomban ilyenkor. Néha esténként forrónak érzem a bőrömet pl hasamon, hátamon, de szájban mérve 36.8 - 37 max a testhőmérsékletem.


Vérnyomásom 120/130 /80... most pulzus is normális.

Kicsit olyan érzés, mintha a vér a fejembe nyomulna, és enyhe szédülő érzést érzek gyakorta. Néha elmúlik napközben.


Korábban voltak pánikroham szerű tüneteim, elképzelhető hogy a stressz okozza? Háziorvost lehetetlen ilyenkor elérni, lehet a pajzsmirigyemet is meg kéne nézetni.

Korábban kaptam Xanax-ot, de csak alkalmi használatra, és ritkán használtam. Párszor már vettem be 0.5 mg-ot, de nem egyértelmű a hatása, iszonyat beálmosodok tőle inkább, bár ugyanakkor eléggé le is nyugszom.


Tehát valahogy azt kéne kideríteni, hogy pszichoszomatikus tüneteim vannak, vagy szervi. Esetleg még az immunrendszerem legyengülésére is gyanakodnék, a stressz miatt, esetleg candida szaporodhatott el a számban, nyelőcsövemben? Nem is pontosan zsibbadás, inkább olyan égő, bizsergő érzés van gyakran a számban és a torkomban (ételtől nem függ igazából)



2014. dec. 29. 23:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy gyógymasszőrrel kezeltesd a nyakcsigolyáid.
2014. dec. 30. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10%

nem tudok mit írni

nem tetszene

2014. dec. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én azt mondom vizsgáltasd ki magad! Az a legbiztosabb, ki tudja valójában mi áll e mögött. Ne xanaxot szedjél, ne szedj addig semmit, amíg ki nem derül mitől van ez, mert ezer millió oka is lehet, nem biztos, hogy lelki, de az is benne lehet. Menj el, amikor van rá lehetőséget orvoshoz!
2014. dec. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem szorongástól voltak ilyen tüneteim, plusz még a vérnyomásom is az egekben volt. Az első rosszullét volt ilyen, hogy zsibbadni kezdett a tarkóm, aztán a szám, az egész arcom. Valószínűleg pánikroham volt, ami utána állandó szorongásba ment át.

Antidepresszánst és nyugtatót szedek, azóta javult a helyzet.

2014. dec. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Oké, de neki nem biztos hogy az, ez a találgatás meg elég nagy hü.lyeség, hogy lehet hogy ettől van, lehet, hogy attól van. El kell menni megnézetni mitől van és akkor nem kell találgatni.
2014. dec. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Egyetértek el kell mennem kivizsgáltatni. Csak a háziorvost szinte lehetetlen elérni ilyenkor.

...de néha máskor is, komolyan pénteken szinte soha sincs bent, csak helyettesíti a gonosz másik nő.


Eddig ez volt a legdurvább félévem, és a zsibbadós panaszaim egy nagyon durva vizsga előtt kezdődtek. Az szerintem biztos pánikroham volt, még a sikeres vizsga után is gyakran visszatért. Általában azért hamarabb elmúlt és tudtam tanulni.

Most dec végén 4 vizsgát letoltam, szóval eléggé stresszes volt. Már csak egy vizsgám van, és az pont egy orvosis tárgy, neuro anatómia :D Majd most megtanulom melyik a nyelv és tarkó szenzoros idege :)


Amúgy én sem hiszek a candidás baromságban, meg a ráépülő tápkieg maffiában, de azért merült fel bennem, mert nem is zsibbad igazából a nyelvem, hanem ilyen csípő fura érzés inkább. Kicsit fehér lepedékes és térképnyelvem is van. A garatomban is inkább olyan gombócérzés van néha.


Szóval stresszből most durván kijárt, és minden évben okoz valami kellemes dolgot. 2010-ben pl a hajlatokban, meg mindenhol vörös ekcémás viszkető kiütések borítottak el... fél évre rá múlt el. Tavaly/idén inkább IBS-es panaszaim voltak, de november óta inkább ez a pánikroham/szorongás/szív zsibbadás.


Hát drukkoljatok, remélem azért nincs komoly baj, bár fix hogy annyi ilyen szörnyű betegségről tanultam már, hogy ettől is kicsit hipochonder lettem...

2014. dec. 30. 11:44
 7/9 anonim ***** válasza:

Természetesen menj el orvoshoz, amint tudsz. Egy neurológiai kivizsgálás (pl.nyaki gerinc röntgennel kiegészítve) , valamint vérkép nem árt.

Azt csak megsúgom, hogy szorongásoldóval (Frontin, Xanax, esetleg Rivotril) valóban "tesztelhető" a dolog. Ha attól elmúlnak a tünetek, akkor nagy valószínűséggel pszichés eredetű.

De ne kezdj magánakcióba, majd az orvos eldönti, mi a teendő.

2014. dec. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igazából annyit beszéltem róla tegnap, hogy ma ebéd után eléggé szarul lettem. A szokásos roham... ami már jóideje nem volt pedig :(


Ebéd után reszketés, szájkiszáradás, émelygés, 2x voltam wc-n is...ebéd is rosszul esett... vettem be 0.25 mg xanaxot, de az kevés ehhez, nem éreztem semmit.

Kb 130-140 percig tartott, periodikusan néha visszatért... fokozatosan csengett le, de egész nap fáradt vagyok. Ez már elég hosszú idő egy pánikrohamhoz szerintem.


... Azért az durva lenne, hogy már maga a tegnapi kérdésfeltevés váltotta ki, de az elme nagy szemétségekre képes sajnos :/

2014. dec. 30. 20:16
 9/9 A kérdező kommentje:

Meg az alprazolamot sem így kell szedni igazából.


Pánikrohamra az is csak akkor jó, ha nagymennyiségben szedi az ember folyamatosan. Mikor már kijött a roham, akkor hiába szedi be az ember, kb 30-60 perc a felszívódási ideje...

2014. dec. 30. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!