Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rákos lehetek? (pajzsmirigy uh)

Rákos lehetek? (pajzsmirigy uh)

Figyelt kérdés

2022. jan. 22. 11:34
 1/9 A kérdező kommentje:

Rákos lehetek?


(pajzsmirigy uh.)


Iránydiagnózis:E0410 Nem-toxikus pajzsmirigy göb


A pajzsmirigy jobb lebenye 14*16*46 mm-es, a bal 10*14*35 mm-es, mk. lebeny inhomogén szerkezetű, minimálisan echoszegényebb szerkezetű, hypervascularizáltak mk. lebenyben, jobb oldali túlsúllyalelmosódott kontúrú 2-6 mm-es echoszegény képletek ábrázolódnak. Egyértelmű körülírt göb nem különíthető el. A trachea nem dislocalt. Megnagyobbodott mellékpajzsmirigynem ábrázolódik. Nyálmirigyek szabályosak. A vizsgált nyaki régióban kórosan megnagyobbodott nyirokcsomó nem mutatható ki. Nyaki érek szabályos tágasságúak és lefutásúak.

Vélemény: Thyreoditis UH képe

2022. jan. 22. 11:34
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Vélemény szerint gyulladás.
2022. jan. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi. Egyébként te értesz hozzá?

Ths 5,4

2022. jan. 22. 11:46
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Tsh 5,4 az elég magas!

Mindenképpen menj endokrinológushoz.

2022. jan. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát munkához kellett vérvétel, és ott mutatta ki. Aztán én kértem a háziorvost, h küldjön el máshova, így kerültem ultrahangra. Szoktam érezni a nyakamnál érzékenységet. Az uh-n azt mondta a doki, h tovább küld, de kérdezni nem tudtam, sajna

Hétfőn megyek h@ziorvoshoz

Anyukám volt amúgy pajzsmirigyes

2022. jan. 22. 11:52
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Pajzsmirigy gyulladás lehet. Tsh magas. Göbök kialakulhatnak a pajzsmirigyben. Keress fel egy endokrinológust!
2022. jan. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Göbök általában elkülöníthetőek, szóval ezt orvossal beszéld meg, de ez ami neked van nem hiszem, hogy rák. Mindenesetre ez csak mintavétellel derülne ki.
2022. jan. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ultrahangon a doki azt mondta, h ezzel tovább kell majd mennem. Házidoki azt mondta, h kisfokú gyulladás, szedjek rá szelént, ő az orvos, jobban tudja.

Ma a nőgyógyász azt mondta, h menjek endokrinológushoz, mert magas a tsh.


???????

2022. febr. 1. 11:25
 9/9 A kérdező kommentje:

Vagyis a háziorvos nem akar továbbküldeni. Még vérvételre sem ad beutalót, három hónapja voltam munka alkalmassági miatt.

(nem értem, h miért nézték ott tsh-t, ha egy alkalmassági volt.

Am más kerületben voltam vérvételen

mint ahol a háziorvos van )

Am a t3, t4 jó

2022. febr. 1. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!