Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Engedjem begipszelni a kezem...

Engedjem begipszelni a kezem inhuvelygyulladas miatt?

Figyelt kérdés

Megijesztettek, hogy nagyon sokáig kell gipszben lenni és az egész kezemet gipszelni kell ujjakkal együtt.

Beutalt magánorvos a kórházba gipszelésre, de elbizonytalanodtam.

Hetekig nem bírnám a gipszet, főleg így ujjak és konyekig rögzítve.

Akinek volt már, nagyon rossz lesz, mennyire megszokható?

Ujjakat muszáj, nekem csukló gyulladt, nem kérhetem hogy az ujjaimat ne gipszeljék be?



2022. jan. 26. 13:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Neked írtam az előző kérdésedre szerintem, ahol írtad, hogy beutalt a doki gipszelésre.

Ha nem mész el, nem lesz valószínű jobb. Ha más nem segített rá, akkor még gipszelni és műteni lehet.

Amit jó, ha tudsz, hogy műtét után is gipsz van.

Nem kellemes, de kibirhato. Ujjakat muszáj, ha mozog, akkor az egésznek semmi értelme.

Egy gipsz nem a világ.

Nekem motorbaleset miatt volt mindkét kezem és egy lábam gipszben. Az egyik kezem vállig. Túléltem..

2022. jan. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
És azt nem ijeszt meg hogy ha nem kezelteted mi lesz?
2022. jan. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, gondolod, hogy a GYK-olvasók felül tudják bírálni az orvos szakmai döntését?


CSatlakozom a #2-höz.

2022. jan. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kezelik, akkor műteni kell előbb utóbb, utána ugyanígy begipszelik. Tapasztalat, hidd el, ha orvos mondja, akkor gipsz.
2022. jan. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A gipszelés nem úgy működik, hogy majd te eldöntöd, mit engedsz meg és mit nem meg beleokoskodsz az orvos munkájába. Természetesen jogodban áll visszautasítani a kezelést, de ahhoz nincs, hogy megmondd, ő mit és hogyan csináljon. Nem fogja úgy felrakni, hogy tudja, hogy nem lesz hatékony, netán még ront is a helyzeten.
2022. jan. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Még azt is csinálhatod, hogy az ezó rovatban kérsz valami ráolvasást, és majd csak hetek múlva gipszelteted be a karod, amikor már bepisilsz a fájdalomtól. ;)


De komolyan: az ínhüvelygyuszira a teljes mozdulatlanság a bevett gyógymód, ezért gipszelik az ujjakat is. Nem nagy ügy, valahogy túl leszel rajta. Ha műtik, sokkal rosszabb lesz.

2022. jan. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Begipszelték tegnapelőtt, az orvos a kórházban is gipszet javasolt, mivel más nem segített.
2022. jan. 28. 13:36
 8/16 anonim ***** válasza:

Basszus ezt tuti gipszbe kell tenni?

Nekem felváltva hol az egyik hol a másik kezem gyullad be, de úgy hogy pár nap dolgozni se tudok. Építőipari munkát végzek, vállalkozó vagyok, nem igazán tudok napokat kihagyni.

Voltam injekciózáson és lámpázom most, este fáslizom.

Te mit próbáltal még ki?

2022. jan. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nekem először krémet írtak fel.

Aztán fájdalom és gyulladáscsökkentőt szedtem.

Utána elmentem egy magán dokihoz, aki injekció kúrát javasolt. Az sem segített és csak egyre rosszabb lett.

Tegnapelőtt voltam nála kontrollon és akkor mondta, hogy be kell gipszelni.

Az injekció kúra alatt már nekem is befáslizta és én azt egész nap hordtam is, már két hete táppénzen voltam a gipszelés előtt is.

2022. jan. 28. 14:21
 10/16 anonim ***** válasza:
8-asnak: ha ilyen rossz, akkor mire vársz? Magától jobb nem lesz, menj orvoshoz vele!
2022. jan. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!