Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hétfőn nagyon megeröltettem...

Hétfőn nagyon megeröltettem magam az edzséen (konditerembe)?

Figyelt kérdés

Azóta fáj a fejem hasogat stb.. Ha kicsit is megeröltetem magam akkor már le kell ülnöm mert majd össze esek

Sose volt ilyen jó fizikai állapotú vagyok

sztetek mi lehet ez? orvoshoz is megyek majd csak szeretném tudni mi lehet


2010. szept. 9. 20:16
 1/1 Gyakor ***** válasza:

Pihenj egy ideig, pl. hagyj ki egy hetet.

Legközelebb ne a súlyt nézd, sz*rd le, hogy mennyivel csinálod, sokkal fontosabb, hogy szabályosan. Ha nem szabályosan csinálod akkor nem sok mindent érsz el vele, mert nem lesz meg a megfelelő izomösszehúzódás, nem keletkeznek mikrosérülések az izomrostokban, így nem is lesz annyira késztetve, hogy növekedjen. Koncentrálj arra az izomcsoportra, amit éppen edzel, és hogy szabályosan csináld, minél kevésbé szóljon bele a mozdulatba más izomcsoport. Persze a fentiek csak akkor igazak, ha testépítő vagy, de ha erőemelő akkor is fontos a szabályosság, mert később komolyabb sérülésekhez vezethet a rosszul kivitelezett gyakorlat. Sok sikert!

2010. szept. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!