Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van gyógymód az ADHD-ra?

Van gyógymód az ADHD-ra?

Figyelt kérdés

2022. jan. 26. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:
25%

Kitöltöttél egy böngészős tesztet és kijött, hogy ADHD?

Vagy kivizsgáltattad szakemberrel és nem kérdezted meg, hogy mit lehet tenni?

2022. jan. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

Gyógymód tudtommal nincs, de viszonylag hatékony kezelési módszerek azért vannak... Pl. itt egy leírás:


[link]


Kezelés:


Az ADHD kezelése összetett feladat, mely adott esetben gyógyszeres és pszichoterápiás (viselkedésterápia, kognitív tréning, családterápia/ családi konzultáció, szülőtréning) és pedagógiai-gyógypedagógiai módszerek (figyelemfejlesztés, vizuomotoros képesség fejlesztés… stb.) mellett magában foglalhatja az oktatási stílus megváltoztatását is. A különböző terápiák egymás kiegészítve, a hatást kölcsönösen erősítve és fenntartva hatékonyak.


A figyelemhiányos hiperaktivitás-zavart jellemzően különféle viselkedésterápiákkal igyekeznek orvosolni, amit gyakran metilfenidát-tartalmú gyógyszerekkel, pl. Ritalinnal egészítenek ki.


Az ADHD kezelésének viszonylag új technikai eljárása a neurofeedback, a biofeedback speciális formája (EEG Biofeedback). A neurofeedback az agy önszabályozási képességének optimalizálása által segít. Számos kutatás bizonyította már, hogy mint terápiás módszer érdemes komolyan venni a neurofeedback eljárást az ADHD kezelésében. Különösen a viselkedésterápiával együtt bizonyulhat igen eredményesnek. A hagyományos orvostudomány is elismeri őket, mint lehetséges, egymást kiegészítő terápiákat.

2022. jan. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Esetleg ez is hasznos lehet:


[link]

2022. jan. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Internet a jóbarárod. Én pár hete elkezdtem belemélyedni mert érdekelt, jó sokat sikerült olvasnom róla. Szerintem ezt te is megteheted, a gyakori nem biztos hogy segíteni fog
2022. jan. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem a gyógyszer vált be. De vannak mobil alkalmazások is amik segítenek egyben tartani a napokat. Google a barátod.
2022. jan. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Artemovszk ***** válasza:
neurofeedback, CES -kraniális elektroterápia, tDCS, homloklebeny terápia.
2022. jan. 31. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!