Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orr-torok és széklet baktérium...

Orr-torok és széklet baktérium vizsgálatot hol csinálják?

Figyelt kérdés
munkához kell és a 100 éves háziorvosomnak fogalma sincs róla. emlegette az ÁNTSZ-t, de nem tudott semmit sem mondani.
2010. szept. 10. 10:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Széklet mikrobiológiai vizsgálata: háziorvos ad egy beutalót a szükséges vizsgálatokat kérve a mikrobiológiára, kapsz egy kis műanyagtartályt, beleapplikálod a mintát és elviszed a mikrobiológiára. Ott az elemzést követően az eredményt elküldik a háziorvosnak. Az időtartam attól függ, milyen tenyésztéseket kell végezni.

Torokváladék vizsgálatot gégészeten csinálnak, szerintem gégészetre kérsz beutalót, és ott vesznek mintát, nekem egy hét volt az eredményt megkapni (a gégészet kapta meg az eredményt, oda kellett visszamenni érte).


Ezek saját tapasztalatok, de gondolom, nagyjából ez hivatalos menete a dolgoknak.

2010. szept. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a háziorvosod hülye...neki kéne levenni a mintát ill a székletet persze neked kéne ...székletmintavevőt a patikában lehet venni...a dokidnak meg be kéne küldeni laborba...


de amúgy bemész egy kórházba, munkaalkalmasságis dokihoz, vagy egy magánklinikára és csinálnak neked orr-torok tenyésztést pl. itt is: [link]

2010. szept. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

közben telefonáltam nyolcszázat, mert persze egy telefonszám sem az, de nagy nehezen elértem az ÁNTSZ-t. kiderült, hogy ezeket már csak ott csinálják és azt mondták be kell vinni a mintát. hát a székletet még értem is, de most az orr-torok váladékot azt nem ott kéne levenni?

hihetetlen h ennyire nem lehet semmit se elintézni, mert senki sem tud semmit, senki sem illetékes semmiben.

2010. szept. 10. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!