Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a teendo, ha megharapott...

Mi a teendo, ha megharapott egy kutya? Lehet belole bajom?

Figyelt kérdés

Nemveszesen, inkabb csak megkapott, de a borom felsertette, es faj. Jatszott egy masik kutyaval, nem volt rajta poraz, a gazdaja mellette beszelgetett a masik kutya gazdajaval. Meglatott engem, felem szaladt, es a combom felso reszebe harapott, szerencsere a vastag kabatom nemileg az utjaban allt, illetve a ferjem, akinek beleptem a hata moge. Utana azonnal megkototte a gazdaja, es elnezest kert, hogy a kutya nem szokott ilyet csinalni.


Mi a teendo ilyen esetben, vagy van-e?


Egy kornyeken lakunk, ha legkozelebb ram tamadna, mit tegyek?


2022. febr. 3. 11:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak felszíni sérülés, lefertőtleníteni akkor sem árt, mély seb esetén tudni kell, hogy a kutyának van-e érvényes veszettség elleni oltása.
2022. febr. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Legközelebb csak akkor szabad elengedni a gazdit, ha van hozzá telefonszám és valami személyes iratát, őt és a kutyát lefotóztad, hogy később ne tudja letagadni. Lehet kérni tőle, hogy videófelvételbe mondja, hogy elismeri, hogy megharapott a kutyája.

Oltási könyvet kellett volna tőle kérni a biztonság kedvéért.

2022. febr. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azért kérnék oltási könyvet a kutya gazdájától.
2022. febr. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Adass be magadnak egy tetanuszt, az a tuti. Felszíni sérüléssel is bejuthat a fertőzés. A veszettségről meg már az előttem szólók írtak.
2022. febr. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 tsirche ***** válasza:
92%
Javítsatok ki ha tévedek, de ha orvosi ellátást kérsz (pl. tetanusz ellen) akkor az ellátó orvos hivatalból meg fogja tenni az ismeretlen tettes elleni feljelentést (a kutya gazdája ellen), amiből nyomozás lesz majd valószínűleg pénzbírság.
2022. febr. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Elkertem az adatait. Akkor felhivom, es megkerdezem a veszettsegi oltasrol. Bar a ruhamat, ahogy neztem nem harapta at, csak felsertette a bort, akkor nem nagyon juthatott be ott semmi, nem? Bocs, ha hulye a kerdes.
2022. febr. 3. 13:26
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért kártérítést én mindenképp kérnék. Ruha, eszmei kár, utánajárás, fájdalomdíj, stb. Persze itt nem lesz nagy összeg, mint amerikában, ahol ha bemondonod a bíróságon, hogy azóta félsz a kutyáktól, akkor milliós kártárítést kaphatsz.
2022. febr. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
Ha felsértette a bőrt akkor bejuthatott fertőzés. Ha egy pici is vérzett (akár egy cseppnyit) akkor kell tetanusz oltás.
2022. febr. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Verezni nem verzett, csak megkarcolta, es korulotte piros (mostmar kevesbe)
2022. febr. 3. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!