Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Műttetni vagy sem?

Műttetni vagy sem?

Figyelt kérdés
Találtak néhány apró epekövet nálam. Én semmit nem érzek nincsenek, görcseim teljesen jól vagyok. Az ultrahangon azt mondták ezt meg kell műteni és ki kell, venni ezért menjek a sebészetre. Én nem szívesen műttettem meg magam, így hogy semmi bajom nincsen. Akiknek hasonló képen nem okozott problémát az epekő megműttette magát, ha igen mi szolt, mellette, ha nem miért nem? Esetleg a műtét után volt olyan, aki megbánta?

2022. febr. 3. 19:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha laparoszkópos technikával csinálják,a 3 dik napon már biztos haza is küldenek . Nagyon kicsi bemetszés van .
2022. febr. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonymousreview60 ***** válasza:
93%

Ha kicsi a kő, akkor majd megindul egyszer az epevezetéken és akkor majd üvöltesz a fájdalomtól. Ha nem indul meg, akkor csak majd megnő, és majd lesz epegörcsöd, amikor megintcsak vinnyogsz, és nyeled a Nospát és a Papaverin Takedát. Kiadós menstruációs görccsel egyenértékű. Nekem csak epegörcs van 2-3-szor egy évben, a kolléganőm menstruál is.

Ha nagy lesz a kő, akkor begyulladhat az epehólyag, ami hasnyálmirigyre is átmehet. Abból meg lehet hasnyálmirigyrákmidővel.

Én ki fogom vetetni, csak gyűjtöm a merszet a Covidmentes időkre.

2022. febr. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Mennyire kicsik? ha nagyon apró, akkor van az a veszély, amit a 2-es ír...


Nekem 3-4 db egycentis van - de nem okoz panaszt.

2022. febr. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
Altatásban csinálják,teljesen fájdalom mentes .
2022. febr. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Nekem nem epekövem volt, hanem polipok voltak rajta.

Éveken keresztül figyelték és csak nőtt és több és nagyobb volt.

11 éve azt mondták, hogy műtét, nem akartam.

Mondták, le lehet szedni, de úgyis visszanő.

Eljött a műtét napja, beteg lettem így elhalasztották.

Én erre azt mondtam, hogy nem akarom, ez egy isteni jel, hogy nincs rá szükségem.

Azon a hétvégén újból a sürgősségin voltam hányással, hasmenéssel.

A sebészem volt az ügyeletes, rá párnapra megvolt az új időpontom.

Megműtöttek és onnantól 10 éven keresztül hasfogón éltem, annyira ment a hasam. Nem mertem sehová elindulni, csak ha bevettem 2 szem Lopediumot.

Nagyon megbántam a műtétet, de van olyan ismerősöm, akinek semmi tünete nem volt utána.

2 éve császárral szültem, belső vérzéseim voltak, de valamit nagyon jól csináltak, mert azóta semmi hasmenés.

Az epehólyag eltávolítás után is volt még, hogy kórházba kerültem hányás miatt.

Ha lehet, akkor műtét nélkül távolítsák el szerintem.

Én inkább jártam volna vissza eltüntetni évente, mint a napi 20 hasmenés, majd gyomortükrözések.

De az orvosok jobban tudják, keress fel egy jó szakembert, aki meg tudja mondani, hogy mik a lehetőségeid.

2022. febr. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát. Az nem írja a lelet hogy pontosan mennyi csak hogy néhány apró. Korábban volt a bordámnál kettő lipoma amit kiszedtek és sajnos azóta is fáj a műtét helye. Ennek másfél éve és hiába megyek vissza annyi a válasz hogy szépen gyógyult. Ezek után van bennem némi félsz a epekő műtét miatt.
2022. febr. 4. 03:38
 7/17 anonymousreview60 ***** válasza:

"Ha lehet, akkor műtét nélkül ... " Nem lehet.

Én eddig 3 műtöttet kérdeztem. Egyiknek sincs panasza.

"Nekem 3-4 db egycentis van - de nem okoz panaszt." Most, még.

2022. febr. 4. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Az a legnagyobb félsz bennem hogy egyáltalán nem bízok az orvosokban és nem alaptalanul. Ha évekig el lennék így akkor nem műtettném meg az biztos.
2022. febr. 4. 07:42
 9/17 anonymousreview60 ***** válasza:

Igen, évekig el lehet vele lenni. Nekem 20 évesen nyomásra kicsit fájt a jobb oldalam egy helyen a bordák alatt. A doki mondta az ultrahang után, amikor látta, hogy pang az epehólyagom, hogy egyek kicsit több zsírosat rendszeresen, hogy ürüljön. Nem tettem, nem sikerült. Most van egy db 17+ mm-es kövem, ami az epevezetéken már nem megy ki. Teljesen esetleges, hogy mikor fekszik be, és lesz epegörcsöm. Volt úgy, hogy a semmi zsíros reggeli zabkásától, máskor a - tényleg csípős - körris csirké tikka maszalától délben. Máskor meg tocsogósan zsíros dolgokat eszek, és meg sem moccan.

Az egyik rokon nagymama nem engedte megműttetni magát. Rákos lett az epéje. Végülis ebbe halt bele. 4 db golflabdaméretű köve volt.

A háziorvosom azt mondta, hogy a műtöttek 90%-ánál javul vagy változatlan a helyzet. Ezt nem egészen értem, hogyan érthette, mert én még problémás műtöttel nem találkoztam.

2022. febr. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
#7: kb. húsz éve állapították meg... Elég sokáig kitart a "most még". :)
2022. febr. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!