Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Műttetni vagy sem?

Műttetni vagy sem?

Figyelt kérdés
Találtak néhány apró epekövet nálam. Én semmit nem érzek nincsenek, görcseim teljesen jól vagyok. Az ultrahangon azt mondták ezt meg kell műteni és ki kell, venni ezért menjek a sebészetre. Én nem szívesen műttettem meg magam, így hogy semmi bajom nincsen. Akiknek hasonló képen nem okozott problémát az epekő megműttette magát, ha igen mi szolt, mellette, ha nem miért nem? Esetleg a műtét után volt olyan, aki megbánta?

2022. febr. 3. 19:38
1 2
 11/17 anonymousreview60 ***** válasza:

#10: Csak kb. 5 éve kezdett görcsöt okozni. Olyankor viszont vinnyogok és szenvedek. Hánytatom magamat és fosok is (azt kb. magától), hogy enyhüljön a hasűri nyomás.

1 NO-Spa + 1 Papaverin-Takeda + 1 Algopyrin. Majd kb. 2 óra múlva ugyanez. És akkor már nagy nehezen el tudok aludni. Másnap reggel nincs panasz. Aztán nincs is epegörcs két hétig vagy 6 hónapig.

Ha ennyi az átlagos menstruációs görcs is, akkor le a kalappal a nők előtt.

2022. febr. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb értékes válaszokat. Ammenyiben van még valaki aki megosztaná a témában az állásfoglalását, tapasztalatát akkor azt szívesen elolvasnám.


A témában a köv linken [link] amúgy ezt találtam


Már kialakult epekövesség esetén, ha már volt epegörcs, akkor mindenképpen megfontolandó a köves epehólyag sebészi eltávolítása. A tervezett műtét mindig kisebb kockázattal jár, mint egy sürgősséggel végzett! Panaszt nem okozó epekövesség esetén a tennivaló kérdéses.


Sokan azon a véleményen vannak, hogy mivel az epekövesség csak a betegek 5-10%-ában fog valaha is panaszt okozni, a műtét felesleges, mert annak mindenképpen van kockázata.


Mások úgy gondolják, hogy az apró köves epehólyag eltávolítását még tünetmentes esetben is meg kell fontolni, mert az apró köveknél nagyobb az esély arra, hogy belecsússzanak az epeutakba, és ott görcsöt, gyulladást vagy lejjebb hasnyálmirigy gyulladást okozzanak.

Tünetmentes epekövesség esetén mindenkinél egyéni elbírálás szükséges, mérlegelve az epekövesség típusát, a páciens műtéti kockázatát, és figyelembe véve azt is, hogy a műtéti kockázat az életkor előrehaladtával rendszerint növekszik.

2022. febr. 4. 10:37
 13/17 anonymousreview60 ***** válasza:

Ez tárgyilagos volt.

Nekem a legutóbbi ultrahangon azt mondta az orvos (60+-os szaki), hogy ezzel a kővel én gyakorlatilag életem végéig elleszek, csupán a fájdalomtűrő-képességemtől (azaz az évi 1-3 görcs elviselése) függ a dolog.

2022. febr. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

#11: ha lennének panaszaim, akkor én is gondolkodnék a műtéten...


De ahogy a mellét se operáltatja le az ember _megelőzésképpen_ (mert pl. a családjában volt ilyen daganatos betegség), úgy panaszmentesen én sem fogom műttetni magam.

2022. febr. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
A fentebb leírt válaszok és a neten való nézelődés után úgy gondolom, hogy ez most én is napolom egy kis időre. Mint ahogy az egyik válaszoló is írta legyünk túl ezen a covid dolgon. Nem szeretnék valamit összeszedni a korházban.
2022. febr. 4. 12:28
 16/17 anonim ***** válasza:
Budapesten van epekő zúzás, írnak fel gyógyszert és megpróbálják összetörni. Ajánlom figyelmedbe Facebookos epekő műtét nélkül csoportokat, ott több alternatívát is találsz. Van akinek beválik van akinek nem én úgy vagyok vele egy próbát megérnek hiszen mire sörre kerülnek egy műtétre lehet el is tűnik.
2022. ápr. 24. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
*sorra
2022. ápr. 24. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!