Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan hozzuk el a nagypapámat...

Hogyan hozzuk el a nagypapámat a kórházból?

Figyelt kérdés

Múlthéten bevitték kivizsgálásra a kórházba, egészen máig bent is tartották. Módosítottak pár gyógyszerén, de amúgy egészséges. Menni nem tud a lábai miatt, mert úgy 20 éve eltört neki mindkettő és rosszul fortak össze, mára már az izmai sem lennének elég erősek a járáshoz. Tolószékkel mozgatható. Betegszállítót a kórház nem tudott szerezni, Hétfőn tudnák visszavinni az otthonba ahol él. Most hívtak, hogy el kellene vinnünk, mert ott nem maradhat, mivel nem Covid-os. Már levitték az első szintre, ott leültették egy székre. Délután 4-ig vihetjük el onnan, utána kirakják a kórház épületén kívülre.

Hogyan vigyük el, ha mi fizikailag sem tudnánk beültetni az autóba és az otthonban felvinni az első emeletre?

Ha mentőt hívunk, akkor velük meg tudjuk beszélni, hogy a 25 kilométerre odébb lévő otthonba vigyék el?



2022. febr. 4. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A mentőszolgálat nem betegszállító, betegszállító pedig ezek szerint nincs szabadon - max. magán szolgáltatót tudtok keresni, hátha van fizetős szabad kocsijuk.
2022. febr. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én vittem el anyámat a kórházból, kértem egy kerekes széket, kitoltam a taxiig és besegítettem.

Biztos adnak egy széket addig, amíg kitolod, és nem hiszem hogy kiteszik az utcára.

2022. febr. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az otthon ahová viszitek ott nincs betegszállításra lehetőség vagy valami? Mentőt hiába hívtok nem erre vannak és amúgy sem okos ötlet ezért lefoglalni egy kocsit mert baj esetén akinek nagyobb szüksége lenne mentőre nem fog időbe kapni ami egy életbe is kerülhet.

Esetleg felhívhattok pár taxis céget hogy tunak-e olyan kocsit küldeni amibe kényelmesen be lehet ütetni egy mozgáskorlátozott beteget.

2022. febr. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Magán betegszállítót lehet kérni de elég drága, lehet a taxi olcsóbb.

Esetkocsi nem viszi el, a betegszállítást kérdezhette meg a kórház (az OMSZ 1820-as száma), itt alapesetben 24 óra a fekvőbeteg osztályról történő szállítás, területen kívül 72 óra, illetve a hétvége is itt van.

Kirakni nem rakhatják, ha Covidon volt akkor másik osztályra kellett volna kihelyezni, hol csinálnak ilyet a betegekkel? Nálunk a hajléktalanokat nem dobják ki az SBO-ról, ott ücsörögnek a mentőbejárónál... :O

2022. febr. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!