Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Karanténban vagyok, vagy sem?

Karanténban vagyok, vagy sem?

Figyelt kérdés
Kolis vagyok, csütörtökön haza lettem küldve iskolából, mert minden oltatlant hazaküldtek, mielőtt hazaértem 2 nappal előtte pozitív COVID tesztje lett öcsémnek, jelezték is, de nem lettek hatósági karanténba rakva azóta sem. Engem a suli miatt automatikusan karanténba raktak péntekig, itthon én nem érintkeztem öcsémmel, “el van szigetelve” külön kis lakrésze van. Én tünetmentes vagyok és suliba várnak vissza, de a helyi orvos asszisztense azt mondta, hogy 7 nap karanténra kötelez, de semmi hivatalos jelentés nem érkezett, és nem tudom azt se, hogy befolyásoló tényezők e, amiekt fent említettem. (Nem érintkeztem, péntekig kötelező karanténba tettek)

2022. febr. 5. 22:12
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


Nem fog hivatalos jelentés érkezni, a karantént a háziorvos rendeli el, szóban.


Olvasd el az eljárásrendet. Csak 6 oldal.

2022. febr. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hivatalosan az iskolás kontakt miatt kerülhettél karanténba 5 napra, elvileg csütörtöktől vasárnapig. Az öcséd miatt nem kötelezhet karanténra, ha nem állnak fenn a szoros kontaktus feltételei. A legegyszerűbb az lenne, ha beszélnél a háziorvosoddal és elmondanád neki mindazt, amit leírtál és tisztáznátok a helyzetet.
2022. febr. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!