Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pszichoszomatikus fájdalomra...

Pszichoszomatikus fájdalomra hat a fájdalomcsillapító?

Figyelt kérdés
Van egy szinte állandó fülbe nyilalló fájdalmam, ami mögött nem találtak az orvosok szervi okot. A pszichológusom szerint pszichoszomatikus lehet. Most vettem be fájdalomcsillapítót, ami elmulasztotta a fájdalmat. Akkor mégis szervi oka lehet? Reméltem, hogy nem múlik el a gyógyszertől, és megnyugodhatok, hogy nem betegség áll mögötte, csak lelki okok...

2022. febr. 22. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:
22%
A pszichológus nem orvos, ő csak ne állítson fel neked egészségügyi diagnózist. Vizsgáltasd ki másik orvossal.
2022. febr. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Voltam már a panaszaimmal a háziorvosomnál, fül-orr-gégésznél kétszer, fogorvosnál(szájüregi panaszaim is vannak), belgyógyásznál. Még egy nyaki UH van hátra a héten, de eddig semmit nem találtak, emiatt mondta a pszichológusom, hogy LEHET pszichoszomatikus.
2022. febr. 22. 21:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát de akkor lehet front érzékeny vagy. Meg kéne figyelni nagyon részletesen, hogy pontosan mikor hogy mire jön elő a fájdalom. Lehet nincs szervi ok, de pl nekem olyan migrénem van, ami csak nagyon speciális stresszhelyzetekre jön elő, de olyankor egész nap nem bírok mozdulni. Szervi oka annak sincs. Én is figyelem magam, de évente max 2szer kapok ilyen rohamot.
2022. febr. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam, szinte állandóan jönnek ezek a nyilallások(már egy hónapja), de azt sem tudom megállapítani, hogy honnan indul ki, csak azt érzem, hogy a fülembe nyilall bele. Mivel vannak torok-száj tüneteim is pl. gombócérzés, térképnyelv, ezért gondolom hogy onnan indulhat ki a fájdalom.
2022. febr. 22. 21:28
 5/6 anonim ***** válasza:
46%
Pszichoszomatikus fájdalomra alig vagy egyáltalán nem hat a fájdalomcsillapító. Tapasztalatból mondom.
2022. febr. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor elmegyek mégegy orvoshoz...
2022. febr. 23. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!