Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Állandó gombócérzés a torokban?

Állandó gombócérzés a torokban?

Figyelt kérdés

Mitől lehet? Nem a gyomorsavam van fent, csak olyan, mintha be lenne dagadva, nem is tudom, hogy mondjam. A gombócérzésnél jobban nem tudom leírni.

Ha erőltetem, nyeldekelek, stb, az folyamatos büfögésre ingerel, de attól se múlik el. Apró büfögések, mintha a gombóc valami buborék lenne a torkomban, ami büfivel elmozdul. De utána se jobb, szóval ez tényleg "mintha" érzés.

Mi lehet ez?


2022. febr. 25. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:
ez engem is érdekelne. velem is gyakran fordul elő
2022. febr. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Reflux lehet.
2022. febr. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem volt hasonló tünetem, bár nem pont "gombóc-érzésnek" írnám le.

Folyton úgy éreztem, mintha lenne valami a torkomban, amit nem tudok lenyelni. Eleinte az hittem, hogy valami apró mag vagy ilyesmi megakadt rajta.

Nálam később pajzsmirigy-problémát diagnosztizáltak, és gyógyszert írtak fel.

A mai napig onnan tudom, hogy kicsit elmozdultak az értékeim, hogy jelentkezik ez a kellemetlen tünet.

Mindenesetre, nem árt szólni róla a háziorvosnak, nehogy komolyabb bajt jelezzen ez a dolog.

2022. febr. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt hasonlo. Allando gombocerzes, ami hanyingerrel parosult. Nekem a stressztol volt, mozgas soran (sport, seta a levegon) nagyjabol elmult, utana azonnal jelentkezett. Amint a stresszes helyzetem megszunt, ez is ugy mult el.
2022. febr. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A pajzsmirigyem alulműködik, de ettől eddig nem volt ilyen. Most is úgy érzem, mintha be lenne dagadva a torkom, hatalmas gombóc lenne benne. :( Levegőt is úgy érzem, hogy nehezebben kapok ettől.


Lehet mégis valami refluxos dolog, mert evés után egy-két órával jön elő, bár nem mindig. Inkább délután a jellemző. De ezen a savlekötő se segít, mert nem a savam van fent. :(

2022. febr. 26. 17:01
 6/6 anonim válasza:

Szia,kedves kerdezo!

Erdeklodni szeretnek,hogy elmult e a panaszod?:)

2022. aug. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!