Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pulzuscsökkentő elfelejtése?

Pulzuscsökkentő elfelejtése?

Figyelt kérdés
Nebivolol Sandoz 5mg-t kell szednem minden reggel, napi 1db-ot. Ma viszont nem tudom, hogy bevettem-e, egyszerűen elfelejtettem. Ha egy napi adag kimarad, lehet bajom? A pulzusom amúgy így is 85-95, mint gyógyszerrel, de sajnos most paráztatom magam, hogy lehet-e baj, ha elfelejtettem. Szerintetek?
2022. febr. 27. 13:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is volt már ilyen, pont én is Nebivololt szedek. Én a "biztonság kedvéért" bevettem egy felet. Túladagolni annyival nem lehet, de legalább valamennyi gyógyszeradaghoz hozzájutottam így (placebo hatás szempontjából is jobb volt)
2022. febr. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha esetleg a gyógyszer betegtájékoztatóját ütötted volna fel, ott ezt találtad volna: "Ha elfelejtette bevenni a Nebivolol Sandoz 5 mg tabletta egy adagját, de rövid idő elteltével ez eszébe jut, a szokásos módon vegye be az aznapi adagot! Ha azonban sokat (pl. több órát) késlekedett és közel van már a következő adag bevételének időpontja, hagyja ki az elfelejtett adagot és a következő tervezett, szokásos adagot a megszokott időpontban vegye be. Ne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására."

Amúgy két megjegyzés: ha a gyógyszer nem használ (ugyanannyi a pulzusod), és legalább 4 hete szeded, fel kellene venni a kapcsolatot az indikáló orvossal. Sem a 85, sem a 95-ös pulzus önmagában nem indokol gyógyszeres "pulzuscsökkentő" kezelést. Van panaszod? Ki és mi alapján írta fel?

2022. febr. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, van panaszom. Amúgy 120-140 a pulzusom, elég csak pl mosogatnom. Illetve többször voltam rosszul, ezért kaptam kardiológustól.

A 85-95 pulzust azért írtam, mert a kérdésemig szépen tartotta magát a pulzus, gondolom még az elozo napi gyógyszertől, de késő délután már megint magas volt, úgyhogy tényleg elfelejtettem bevenni.

2022. márc. 1. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!