Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valakinek esetleg orvos...

Valakinek esetleg orvos ismerőse Németországban? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Segítség kellene az alabbi helyzetben, es nem tudom mi a teendő.

Meg elozo heten tortent, meg azota is beteg vagyok.

Kedden voltam dokinal, ott azt mondta a recepcios hogy ki vagyok jelentve a rendszerbol. De nem baj fogadnak, ami kicsit vicces. (Oktober ota ide jarok amúgy) Doki azt mondta oke egész hetre kiir, + gyógyszerek. Recepciós odaadha az igazolast. . (ra ket napra neztem meg) az igazolas csak az adott napra szolt. Visszamentem, a recepción a no azt mondta tudja, ez csak egy sürgősségi kiiras volt, menjek vissza a regi orvosomhoz... Mondom de hat ide vagyok bejelentve. Akkor varjak talan delutanra visszakerulok.

Másnap megint visszamentem, ott a csaj megint mast mondott es elkuldott, be sem engedett az orvoshoz akivel tudtam volna beszelni(o is magyar). Utana felhivtam a regi orvosomat, hogy mi a teendő, oda vagyok-e meg bejelentve? Ott mondták, h mar nem, es ezt az uj orvosommal kellene megbeszelni, vagy esetleg megkerdezni az AOK-n(nemet egészségügyi biztosítás ). Utana beszeltem az aok-n valakivel. Ok is azt mondtak benne vagyok a rendszerben, nem ertik miert problemazik a recepcios csaj.

4 napot igy otthon voltam hivatalos orvosi igazolas nelkul.

Van valakinek valami ötlete mit kellene csinálnom? Azota voltam dolgozni, de emiatt kirughatnak. Meg nem kerdeztek az igazolást.



2022. márc. 1. 10:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindenféleképpen vissza kell menned a jelenlegi orvosodhoz, hogy felhívtad az AOK-t, van biztosításod, adjanak igazolást. Ha nem adnak, meg kell mondanod az AOK-nak, hogy nem akarnak igazolást adni, mit tegyél, a munkahelyeden szükséged van rá.
2022. márc. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A recepciós adjon írást, hogy nem vagy a rendszerben, és ezt vidd be az aok-nak. A munkahelyeden is mutasd be, hogy ezért nincs igazolásod. Maximum arra a két napra írnak neked szabit.

Esetleg fordítva: az aok-nál kerd ki papíron, hogy kinél vagy hivatalosan.

Mondani mindenki azt mond, amit akar.

Most váltottál háziorvost?

2022. márc. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Meg októberben valtottam. Ezert sem ertem.
2022. márc. 1. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!