Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Trombózis esetén egyik láb...

Trombózis esetén egyik láb fáj csak?

Figyelt kérdés

Ludtalpas vagyok.

Egy hete felújítás van itthon,sokat pakolok,egész nap talpon vagyok.

Az elmúlt két napban eléggé sokat fáj a lábam,vádlim.Nem piros,nem duzzadt,egyébként jól vagyok.Mindkét lábam fáj.

Ugye ez inkább csak a megeröltetéstöl van,nem trombózis?Köszönöm


2022. márc. 1. 11:44
 1/9 A kérdező kommentje:
39 éves,egyébként egészséges nő vagyok,kb 15 kiló túlsúllyal
2022. márc. 1. 11:45
 2/9 anonim ***** válasza:
A trombózist erős, húzó görcsös fájdalom jellemzi. Elég valószínűtlen, hogy egyszerre legyen a két lábban. Próbáld ki, hogy visszafeszíted a talpad és ellenőrizd úgy, hogy mennyire fáj.
2022. márc. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Talpam is fáj,a boka süllyedés miatt.Én is úgy olvastam ,hogy trombózis esetén egyik láb fáj csak,nekem meg hol az egyik,hol a másik,hol mindkettő egyszerr

Ülök munkát végzek,sajnos amúgy keveset mozgott és most biztos betett,hogy egész nap talpon vagyok és csinálom otthon a rakodást,felújítást..Flexagillwl próbálom kenni.Köszönöm a válaszod!

2022. márc. 1. 12:07
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az lehet. Amúgy a mozgást érdemes beiktatni a jövőben, hogy mérséklődjön a kockázata. :)
2022. márc. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt evekkel ezelott melyvenas trombozisom az egyik labamban. Mioma okozta, elzart egy eret. Az a labam picit meg volt duzzadva, piros nem igazan volt, de fajt. A masik hatarozottan nem fajt. Szedultem, majdnem elajultam, mert a keringesem nem volt rendben. Olyan volt, mintha betonba leptem volna azzal a labammal. Alig birtam megemelni. A fajdalom pedig egy ido utan leirhatatlanna valt. Orditottam, brutal eros fajdalomcsillapitot kellett beszednem. Negykezlab tudtam csak kozlekedni a lakasban. Es nem jottem ra, h trombozis. Egy kollegamnak koszonhetem, h viszonylag jol megusztam. Amikor meglatott, azonnal bevitt a surgossegire. Majd a belgyogyaszat kovetkezett, es egy hetig nem kelhettem fel onnan. Verhigitot kaptam 4 honapon at reggel, este. A leirasod alapjan szerintem nincs trombozisod, de ha ez a gyanud, akkor semmikeppen nem szabad masszirozni a labaidat, es azonnal orvoshoz kellene fordulni, mert tulajdonkeppen akkor nem is lenne szabad labra allnod. A legijesztobb dolog a trombozisban az, amikor kapkodsz levegoert, es erzed, h nem jon eleg. Okozhat tudoemboliat, ami szornyu lenne. Nem jo ezzel jatszani. Viszont inkabb tenyleg az lehet, h tobbet dolgoztal, mint amennyit a labaid altalaban megszoktak, es a tulsuly is ratett egy nagy lapattal. Ha megnyomtad, megsertetted, beverted a labadat, akkor lehet gyanakodni trombozisra is, de szerintem akkor nem fajna mindket labad. Egyebkent barmi elofordulhat, nem szeretnem, ha az itt olvasottak alapjan Te diagnosztizalnad sajat magad.
2022. márc. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves Utolsó Neked is!

Én szerencsére jól vagyok, csak a lábaim olyanok mintha leszakad lábak, de mindkettőben érzem.

2022. márc. 1. 13:17
 7/9 anonim ***** válasza:
Nincs mit! Akkor pihenj, es ha elmulik, akkor csak tulterheles volt. Jobbulast Neked!:)
2022. márc. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Igen,reggel mindig jobb,meg ha pihentem egy negyed órát már akkor is jobb.
2022. márc. 1. 15:15
 9/9 anonim ***** válasza:
51%
+15 kg az nem egészséges.
2022. márc. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!