Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Láb gipszelése esetén kiskorúa...

BOGI26 kérdése:

Láb gipszelése esetén kiskorúaknál mi a teendő a trombózis veszélyét illetően?

Figyelt kérdés

A vérhigító alkalmazható esetemben egy 15 éves személynél?

Ha valakinek van ezzel kapcsolatban valamilyen tapasztalata nagyon hálás lennék ha megosztaná velem.

Előre is köszönöm a segítséget!



2021. ápr. 3. 23:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Fekvőgipsz? Doki megmondja.
2021. ápr. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Részleges bokaszalag szakadásom volt 15 évesen és igen, kaptam vérhigító szurit, amit 2 héten keresztül kellett magamnak beadnom (nem volt vicces). Bár ez már jó pár éve volt, szerintem nem változott azóta erről az orvostudomány véleménye.
2021. ápr. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, túl korán küldtem el.


A doktor írta ki és specifikusan azért, mert 2 hét fekvő gipszem volt és utána pedig 4 hét járó gipsz, ami alatt nem tudtam mozgatni nagyon a környéket.


Szóval a doktorra kell hallgatni.

2021. ápr. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

12 fölött lehet azt hiszem aspirint (és aspirin protect-et is) szedni, vagyis ez alapján elvileg igen. Mit mondtak a kórházban? Kezelőorvos, háziorvos, ...?


Tudom én, hogy mindig a kommentszekciókban van a legképzettebb keménymag, de azért futnék egy kört a fentieknél is a kérdéssel.;)


Jobbulást!

2021. ápr. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha kell vérhígító, annak rajta kell lennie az ambuláns lapon. Ilyenkor vagy ők írják fel, van ahol adnak felírási igazolást, van, ahol csak a felhőbe küldik.

Illetve van, aki csak szakorvosi javaslatot ír, és az alapján a háziorvos írja fel.

Gyerekeknél, serdülőknél nem tudom, mi a protokoll, felnőtteknél ilyenekre nem szoktak Aspirin protectet írni, a Clexane injekciót szokták. Legalábbis nálunk.

2021. ápr. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
En 16evesen eltortem a bokam, 8hetig volt gipszben, en kaptam verhigitot. 30/N
2021. ápr. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!