Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tegnap hánytam és erős vese...

Tegnap hánytam és erős vese gorcsom volt. Kiderült vesekövem van. Hányás közben távoznak a kövek ?

Figyelt kérdés
Megalapították mozognak a kövek azért van erős vese fájdalom. Hányás közben kijönnek a kövek ? Köszönöm a válaszokat

2022. márc. 1. 13:04
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
30 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hányástól nem jöhetnek ki, mert nem a gyomrodban vannak. Szokták zúzatni őket, ha sikerül apróra törni, akkor a vizelettel távoznak. Nem tudom, alkalmazzák-e még ezt a módszert.

N

2022. márc. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Amit kihánysz, az a gyomrod tartalma. A vese azt szűri meg, ami már elhagyta a gyomrodat. Vesekő legfeljebb vizelettel távozhat, ha elég kicsik a kövek.
2022. márc. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Próbálj nagyon-nagyon sokat inni, hátha megmozdulnak és maguktól távoznak. A hányás - valószínűleg - a fájdalomtól volt.
2022. márc. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hányni a gyomrodból tudsz.


A vese csak a vért szűri. Kimeneti nyílása a húgyvezeték-->húgyhólyag - - >húgycső.


Szóval csak kipisilni tudod.


Azért néha elképedek, ne haragudj, kérdező! De a biológia oktatás, mint tananyag, megszűnt? Nagyon elszomorító..

2022. márc. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! ❤️❤️❤️
2022. márc. 1. 13:43
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
A hányást az erős görcs okozza. Jobbulást!
2022. márc. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Nekem is volt vesekő, iszonyatos fájdalom, én is hánytam, de az lényegtelen a vesekő szempontjából. Nekem a kórházban infúziót adtak, utána otthon távozott kő. Jobbulast.
2022. márc. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A kérdező vagyok. Sajnos műteni kellett be volt nagyon gyulladva a vesém megakadt a kő valahol kaptam infúzió és antibiotikum illetve van bent egy Stent amit nem tudok miért kellett berakni :( :( :( otthon vagyok már áprilisra kaptam ct re időpontot. Egyenlőre szedem végig az antibiotikumot.
2022. márc. 4. 21:30
 9/10 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon sajnálom, jobbulast neked.
2022. márc. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
90%
Jobbulást kívánok!
2022. márc. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!