Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Augmentintől gyomorfekélyem...

Augmentintől gyomorfekélyem lehet?(antibiotikum)

Figyelt kérdés

Augmentint kellett szednem, erős szàraz köhögésre, erős hátfájásra egy valószínűleg megfázás után.

Ez ugye antibiotikum.

10 szemet kellett volna bevennem, de a 7-nél kb. 2 óránként hasmenésem lett, így nem szedtem tovább orvos javaslatára.

A gyógyszer kezdetekor már szedtem a normaflort napi 3x!

Plusz a végén mikor jelentkezett hasmenés váltottam egy gyógyszeres probiotikumra, ami erősebb a normaflore-nál, hogy tényleg jól legyek. Végig szedtem azt utána még egy kicsit szedtem a normaflore-ból.

Eltelt egy hónap a betegségem óta.

Tegnap előtt ettem rakott brokkolit rajta volt tejfölös sajt. Utána 3 mandsrint. Elkezdett égni rettentően a gyomrom, nem múlt el. 5 óra múlva spagettit aztán tovább égett egész este. Alig tudtam aludni tőle.

Aztán másnap reggelre úgymond elmúlt

Ettem tojást reggel zöldséggel aztán újra elkezdett égni folyamatosan.

Levest mertem csak enni ebédre.

Délután meg kekszet és banánt. A keksz után kicsivel jobb lett, meg este mivel sikerult eljutnom gyogyszertárba szedtem be savlekötőt.


El vagyok keseredve, mivel 24 éves vagyok.

Nem szeretnék gyomor tükrözést. :(

Hasi ultrahang elég lehet?

Hétfőn tudom csak felhívni az orvosomat.



2022. márc. 6. 08:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez még nem gyomorfekély, "csak" túlzott sav termelődés, amire lekötőt szoktak adni, de ez nyilván nem jó állapot... A leves után nem volt gondod? Korábban is voltak ilyen problémáid? Egyéb emésztő rendszeri, bármilyen probléma?

Lehet, hogy már korábban sem volt teljesen jól a gyomrod, csak tüneted nem volt. Kerüld a tejtermékeket, nehéz ételeket és rendszeresen szedd a normaflort, illetve egyél probiotikus ételeket, valamint vitaminokat és ásványi anyagokat (pl. béres csepp)! Többször kis adagban étkezz.

Ha az emésztő redszered bármelyik szakasza sérült, a diéta segíthet, de idő kell, hogy rendbe jöjjön a flóra...

2022. márc. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
7 szem antibiotikumtól nem lesz gyomorfekélyed
2022. márc. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
(mondjuk azt még hozzá tenném, hogy ha amúgy is ég a gyomrod, aznap már nem túl okos ötlet spagettit enni...)
2022. márc. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen tudom, hogy nem kellett volna spagettit ennem, de csak egy kis "cica" adagot ettem, mert akkor lett kész a másnapi ebéd és megkóstolni akartam.

Az égés folyamatos volt tegnap előtt déltől meg tegnap is folyamatosan. A levest úgymond hiába ettem az égés nem múlt.

2022. márc. 6. 09:20
 5/7 A kérdező kommentje:
Most lekopogom jól vagyok. Reggel nem égett, ettem kekszet meg egy banánt. De félek, h újra fog kezdődni az égés, mert érzem, hogy érzékeny a hasam.
2022. márc. 6. 09:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Úgy értem az antibiotikum előtt is volt ilyen?
2022. márc. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ja, nem!

Hasmenésem volt ah antibiotikumtól 2 napig, aztám azt abba hagytam.

Már mikor elkezdtem szedni az antibiotikumot napi 3 normaflore-t ittam.

A gyógyszer abbahagyását követően váltottam erösebb probiotikimra, ami tán 10 szemes. Folytattam a szedését még a gyógyszer abba hagyása után is míg el nem fogyott.


Utána nem volt semmi bajom.

Eltelt már több mint 1 hónap a betegségem óta.

Hirtelen jelentkezett a gyomorégés.

Ma is ég, de sokkal enyhébben, mint tegnap meg előtte.

2022. márc. 6. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!